Böyle günlerde, olağan dışı durumlarında HERKESİN SAKİNLİĞİNİ KORUMASI GEREK!

Herkes birilerine kızar ancak sinirlenmek, sinirliyken hareket etmek; kötü sonuçlar doğuracaktır. Bir adım geri çekilmeli ve olayları incelemeliyiz. Önümüzdeki bir kaç gün boyunca köşe yazarlarını okuyun, yorumcuları dinleyin ve açıklamaları inceleyin. Sadece tek görüşün değil, her görüşten her türlü duyuma dikkat edin. Ardından karar verin.

Bombalama oldu, daha ilk dakikadan kimin yaptığına dair herkesin bir fikri vardı. Bırakın Türkiye’yi, her türlü organın düzgünce çalıştığı bir devlette dahi ilk günden kimin yaptığı bulunamaz. Önce incelemeler olur, baskınlar, gözaltılar, sorgulamalar ve sonuçlar ortaya çıkar. Ancak yeni Türkiye bu halde!

Yeni Türkiye’de; herkes herkesi suçluyor, herkes uzmanlardan daha iyi biliyor, herkes her şeyi biliyor, komplo teorileri almış başını yürümüş, suçlamalar ard arda geliyor… Kısacası yeni Türkiye’de tecrübe ve mantık bir kenara bırakılmış, aptallık almış başını gidiyor. YAPMAYIN YAHU!

**

AKP, HDP, muhalefet, pkk, IŞİD… Suçlanmayan az sayıda insan kaldı. Nedenlerini yazmayacağım ancak bu işin arkasında AKP’nin ve HDP’nin (pkk değil, parti olarak hdp) olabileceğini pek düşünmüyorum. Her ne kadar bu olayla birlikte HDP’nin oylarını 1-1,5 puan arttıracağını düşünmüş olsam dahi.

Güvenlik zafiyeti var mı? Hemde nasıl. Ancak AKP’yi yada devleti (MİT vs) suçlamak için yetersiz diye düşünüyorum.

Kim yapmış olabilir diye düşünürsem, şöyle bir yorum yapmam gerek:

Bu işi öyle birileri yapmış olmalı ki; hem AKP’yi zayıflatacak, hem dikkati teröre çekecek hemde Türkiye’ye kötü anlamda bir etki bırakacak.

Bir çok kişi, kurum, örgüt sıralanabilir. Ancak yüksek ihtimal verdiğim şey; IŞİD’li bir militanın yapmış olmasıdır. IŞİD değil, IŞİD üyesi bir militan çıkabilir. Hatta Suriye kökenli birileri çıkabilir. Beni hiç şaşırtmaz. Neden mi?

Erdoğan Moskova’da Putin ile görüştü.
Putin, New York’ta Obama ile görüştü.
2-3 gün sonra Suriye’de operasyonlar yapıldı.
Türkiye-Rusya arası kızıştı.
Amerika, direkt değilde militan silahlandırarak Suriye’de mücadele edeceğini açıkladı[1].
NATO, AB ve ABD’nin Suriye konusunda Türkiye’yi ileri sürmek istediği ortadadır.
Türkiye’nin dikkatini teröre çekecekler, Türkiye’yi maşa olarak kullanacaklar (bombalar, Rusya ile karşı karşıya biz kalacağız vs).

Düzenleme:

IŞİD’in Erdoğan’ın resmini propaganda dergisinin kapağına koyduğunu burada söylemiştim. İçeriğinde de Türkiye’ye yönelik ağır eleştiriler varmış. CNN Türk’te biraz önce (şu an 15.55 – 11.10.2015) bağlanan birisi, IŞİD ile ilgili raporların geldiğini, saldırılar olabileceğine dair raporların olduğunu söyledi. Ancak gereken yapılmamış.

Ve Hürriyet’ten[kaynak] son dakika mesajı geldi ve diyor ki:

İngiliz haber ajansı Reuters’a konuşan üst düzey iki Emniyet kaynağı, ilk bulguların, dün Ankara’daki ‘Emek, barış ve demokrasi’ mitingi öncesi düzenlenen bombalı saldırıların arkasında IŞİD olduğunu gösterdiğini söyledi.

Kısacası bu söylediklerimde ne kadar haklı olduğumu ilerleyen günlerde göreceğiz anlaşılan.

Türkiye’yi, Suriye bataklığına çekecekler ve bizi Rusya ile karşı karşıya bırakacaklar. Türkiye-Rusya gerilimi çıkacak. Türkiye, IŞİD’e karşı operasyonlar başlatacak. Böylece maşa Türkiye olacak.

Her Kesimden İnsan Oradaydı

Kara Cumartesi: Ankarada bombalı saldırı

Ankarada sadece HDP’liler yoktu. Atatürkçüler, CHP’liler, milliyetçiler, komünistler, doktorlar, avukatlar….

Teröre hayır diyenler oradaydı.

Milletimizin başı sağ olsun.

Bu günlerde daha sakin, daha sabırlı olalım. Oyuna gelmeyelim. Kargaşa ortamı yaratmayalım!

barış, güvercini, zeytin dalı

O BARIŞ, BU ÜLKEYE GELECEK!

Er yada geç.