Birleşmiş Milletler’e göre 3 milyon Suriyeli göçmen Suriye’yi terk etmiş. Türkiye’de 2 milyon olduğunu düşünürsek, rakam daha yüksek olmalı!
3 milyonun 1 milyonu eli silah tutan erkekler olsa ve ülkesi için savaşsaydı; kameraman çelme takamaz, sınırlarda rezil olmazlardı. Maalesef her millette “söz konusu vatansa, gerisi teferruattır” diye bir söz yok, vatan parçası namus sayılmıyor. 
Oysa kadın erkek demeden vatan savunulmalıydı. Kaçmak her zaman kolay gibi görünür oysa uzun süreçte vatansızlık, başkalarının eline bakmak; vatan için savaşmaktan daha kötü durumda olmanıza neden olur. Vatan, toprak parçası ve uğruna savaşılacak insanların olması; özgürlük garantisidir, özgürlüktür. 
Vatanınızın, sizin için şehit olanların ve bu vatanda rahatça yaşamanızın kıymetini bilin. Bu konuda “dünya insanı olalım”, hümanist olalım demedim, demiyorum, demeyeceğimde. Sizi başka hiçbir yer topluca kabul etmez. Beğenmiyorsanız, yaşadığınız vatanı değiştirmek için uğraşın. Ancak başkalarına saygı duyarak ve tartışarak. 

Kaçış mı? 

Çözüm değildir. Şu anda bazılarının rahatça hakaret ettiği halde bunlara o fırsatı sunan Cumhuriyet lideri Atatürk ve silah arkadaşları kaçsaydı; bu hainlerin ne isimleri aynı olurdu, ne bir ülkede başkan olma hayalleri olurdu ne de özgürlükleri. 
ÜLKENİZİN KIYMETİNİ BİLİN!

Kategori: Genel - Hayat - Politika - Tarih
Etiketler: ,