Önümüzdeki süreçte polis ve asker hatta askerin içindeki farklı kanatlar birbiriyle güç çekişmesine girecek. Asker, savaş için hazırlık yapar. Haliyle polisin askere karşı özellikle propaganda gibi çeşitli  alanlarda üstünlük sağlayabileceğini düşünmüyorum. Eğer bu gerçek ordu darbesiyse ve tasviye edilecek paralelcilerse ki bu ABD tarafından yaptırılmış olabilir.

Sabaha kadar polis-asker çatışmaları görebiliriz. Bu süreçte iktidar kendi meşrutiyetini ortaya koymaya çalışacak.

Öte yandan bu iş tiyatral darbe olabilir.

Muhtemelen darbe girişimi bastırılacak(!) ve Başkanlık ile yeni anayasanın yolu açılacak. Güzel senaryo.

**

Fakat cemaat bu işi yapmışsa, cemaat içindeki zehir gibi adamlar tehlike oluşturacak çünkü en ince ayrıntısına kadar planlanmış olabilir.

DAHA DA KÖTÜSÜ

AKP’nin ve cemaatin uzun süredir anayasa üzerine çalıştığı ortadadır. Haliyle bir başka 82 anayasası gelebilir. Daha İslami, Atatürk ve Türk karşıtı bir anayasa gelebilir…

Tehlike… Neresinden tutarsan tut tehlike.

 

Tiyatral Darbe Olması Neden Tehlikeli?

Eğer düşündüğüm gibi tiyatral bir şeyse, darbe bastırılacak. Sonrası neden sıkıntılı?

Diyecekler ki; bakın bu anayasada TSK bağımsız (ki kağıt üstünün dışında, fiilen bağımsızdır). Darbe girişimleri olmasın, Suriye, Mısır, Libya gibi olmasın diye, bir daha böyle bir girişim olmaması için ANAYASAYI DEĞİŞTİRELİM diyecekler. Bir sürü şeyler değişecek ve sonunda Başkanlık, yürütmenin ise yasama ve yargıdan üstün olduğu bir sistem (Rusya gibi) gelebilir.

Kategori: Genel - Hayat - Politika
Etiketler: , , , ,