Malum, reklamlarda Akkuyu Nükleer’i görüyoruz. Çocuklar gülüyor, bisikletler, yine nükleer santral açan ve reklamını yapan iktidarın düşman olduğu yeşillik ve ağaçlar arasından bisikletle gülerek ve sözde güvenle hayatlarına devam ediyorlar. Ben de size “hiçbir yorumda bulunmadan” nükleer kazadan etkilenen çocukları göstereceğim. Reklamlarda güven, mutluluk, huzur vurgulamak kolaydır.

Ayrıca şunu merak ediyorum; “hangi aşırı zeki” nükleer santrali turizm merkezinin ortasına koydu? Patlama olursa etkilenecek yerlere bakın:

 

Akkuyu Nükleer Santralinde kaza olursa, etkilenecek yerler

Nükleer Kazadan Etkilenen Çocuklar

belarus-chernobyl-hospital-BY100084  Çernobil ve diğer nükleer kazalardan etkilenen çocuklar. Çernobil ve diğer nükleer kazalardan etkilenen çocuklar. (Nastya ve Luda)   Çernobil ve diğer nükleer kazalardan etkilenen çocuklar.Çernobil ve diğer nükleer kazalardan etkilenen çocuklar.

Çernobil ve diğer nükleer kazalardan etkilenen çocuklar.

Çernobil ve diğer nükleer kazalardan etkilenen çocuklar.

***

Nükleere Değil Nükleer Santrale Karşıyım

“Bazı” insanlar nükleere komple karşı. Hayır nükleer denizaltılar ve çeşitli alanlarda kullanımını destekliyorum. Fakat nükleer santral ile elektrik yapmak, büyük ahmaklıktır. Almanya gibi güneşi az olan bir ülke bile yakın gelecekte elektriğini güneş panellerinden sağlayacak konuma gelecekken; Türkiye’nin güneş, rüzgar ve deniz (dalga) ile elektrik üretimi yapmak yerine nükleere yönelmesi ve bunu özellikle gidip turizmin kalbinin attığı yere yerleştirmesi büyük saçmalık.

Umarım yanlıştan saparak doğru yola biran önce yöneliriz.

Kategori: Genel - Hayat - Politika
Etiketler: , , ,