Rusya’dan Kazakistan’a, Azerbaycan’dan Kıbrıs’a, Avrupa’dan Ortadoğu’ya kadar farklı bölge ve ülkelerde Recep Erdoğan’ın hitabeti ile ilgili övgüler devam ediyor. Bir çoğuna göre Erdoğan hepsini ezberinden okuyor. Fakat yanlış bilgi.

Değil Recep Erdoğan’ın, dünya hafıza şampiyonlarının dahi Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı konumlarında koştururken, o kadar yazıyı ezberlemesi mümkün değildir. Farklı yerlerde halka, iş adamlarına, sanatçılara vs konuşmalar yapması gerekiyor. Bu durumda tabi ki promopter adı verilen cihazı kullanması gerekir. Sorun zaten kullanıp kullanmaması değil, halk temelinde, bunu sanki ezberinden yapıyormuş gibi algı oluşması.

Mitinglerinde prompterı genelde sağ ve soluna koyar. Bu yüzden direkt bakmaz ve sağa sola yönelir. Eğer sahne T şeklinde ise, sahnenin sağ ve solunun haricinde; uzun bölmenin başlangıcının sağına ve soluna, ayrıca uzun bölmenin ucunda sağa ve sola olamk üzere toplamda 6 ve hatta sahne büyüklüğüne göre 8’e kadar çıkabilir.

 

Prompter’ı Bozulursa Ne Oluyor?

Bakalım Nerelere Yerleştiriliyor?

Bu konuda fotoğraf ve sosyal medya ekibi çok sağlam. Saklamayı çok iyi beceriyorlar, tebrik ediyorum.

Resimlerde göreceğiniz üzere, mecliste dahi prompter ile konuşuyor.

 

recep tayyip erdoğan prompter ve hitabet (1) recep tayyip erdoğan prompter ve hitabet (1) recep tayyip erdoğan prompter ve hitabet (2) recep tayyip erdoğan prompter ve hitabet (3) recep tayyip erdoğan prompter ve hitabet (4) recep tayyip erdoğan prompter ve hitabet (5) recep tayyip erdoğan prompter ve hitabet (7) recep tayyip erdoğan prompter ve hitabet (8) recep tayyip erdoğan prompter ve hitabet (9) recep tayyip erdoğan prompter ve hitabet (10)