Kim bilir belki iki yüzlülük, söylemleri değiştirmek politikadır… Kime göre? Bana göre olmadığı kesin.

Bana göre doğrular ve yanlışlar vardır. Hayat 1 ve 0’lar içerir, bu kadar basittir. Bir şey ya vardır ya yoktur. Dolayısıyla doğrular ve yanlışlar keskin çizgilerle belirlidir.

Örneğin terör… İstanbul ve Ankara’da olursa “sözde”, Avrupa’da olursa özde değildir; terör her yerde terördür. Avrupa’da olursa tepkini çeşitli etkinliklerle belli et ancak Türkiye’de yada Avrupa dışında olursa sözle kınarmış gibi yapmak iki yüzlülüktür.

Yada daha başka bir şey; “teröre karşıyım” dedikten sonra HDP’yi desteklemek mi? Evet HDP’nin en az diğer partiler kadar meşru olduğunu biliyorum ancak bu görüntüler işleri değiştiriyor;

hdp terör (1)

hdp terör (2)

**

Terör örgütü lideri arka plandayken konuşma yapmak? Rus yapımı silahlarla birlikte “barış ve demokrasi” demek?

İşte bu da başka bir iki yüzlülük. Silahların gölgesinde barış demek nedir? Sırada ne var, IŞİD’in dinini yaşayamayan bir çeşit özgürlük savaşçısı topluluk olduğu mu?

Hoş dini, dili, kökeni, siyasi düşüncesi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti ile bağı olan herkes Türk’tür gibi bir maddeyi; Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlara Türk denir” sözlerini bir kenara atarak, Türkiye’de sadeece Türkler yaşamıyor diyor aynı arkadaşlar.

Fakat hayalini kurdukları “Kürdistan” bölgesinin içinde; Türk, Türkmen, Arap, Azeri Türk’ü gibi etnik farklılıkların yanı sıra din ve mezhepsel farklılıklara rağmen “Kürt-istan” koyabiliyorlar. İşte size başka bir iki yüzlülük. Bizim aydınlarda “evet Türkiye’de Türkler yaşamıyor sadece oyum HDP’ye” derken, bu basit olayı bile göremeyecek kadar körler…

Terör örgütünü, terör örgütü olarak görmeyen; lideri ve silahlar arkadayken barış, demokrasi, birliktelik konuşmaları yapanlara kananlar en az AKP seçmeni kadar “koyundur”. Kendileride AKP seçmenine koyun diyor ama farkları yok.

Bu ülkenin %88’i bu anlamda koyun. Çünkü “oy verdiğim partiden başka partiye oy vermem” diyecek kadar körler. Bu başlı başına konu, ancak HDP’lilerin ve seçmenlerinin nasıl kör, koyun ve doğrudan yada dolaylı terör destekçisi olduğuna güzel bir örnek.

**

Ya Belçika’da olanlara ne demeli? Terör örgütü listesinde olan PKK’nın bayrakları sallanıyor ve liderler “düşünce özgürlüğü” diyor. Peki Brüksel saldırısı ve Suriye’de yaşanan olayların ardından IŞİD’in Ankara’da stand açması ve propaganda yapmasına T.C. göz yumsa bunu da düşünce özgürlüğü olarak nitelendirecek misin Avrupa?

 

İki yüzlülük paçalarınızdan akıyor! Mide bulandırıcı bir şekilde iki yüzlülüğünüze kılıf bulmaya çalışıyorsunuz. Minareyi çaldınız ancak bu sefer kılıfı hazırlayamadınız!

Avrupa’nın ne kadar insancıl, ne kadar demokratik olduğunu Suriye mültecilerine ve Türkiye’deki teröre karşı tepkilerinde gördük… Diyebileceğim tek şey: REZİLLİK! Avrupalılar, kendilerinden olmayanlara karşı ne kadar faşist olduğunu gösterdi….

Davutoğlu’nun Fezleke Adımı

Ne yalan söyleyeyim, Türkiye’yi dış politikada bu duruma düşüren Davutoğlu’ndan beklenmeyecek bir adımdı. AKP’nin köeşeye sıkıştığını düşünürken Davutoğlu (yada danışmanları yada üst bir akıl) böyle bir fikirle geldi ve muhalefeti köşeye sıkıştırdı.

Bakalım ne çıkacak? Muhalefet milletvekilleri haklarındaki dosyalar için oy verebilecek mi yoksa işler sözdeyken başka, uygulamadayken başka mı olacak?

Tecavüz Araştırma Komisyonunu Reddetmek

Karaman’da, Ensar Vakfı’na ait evlerde 45 çocuğa tecavüz edilmesi ile ilgili olayın araştırılması için, muhalefetin TBMM’de komisyon kurma teklifi, AKP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ TARAFINDAN REDDEDİLDİ!

Bilmiyorum ne denebilir?

Yolsuzluk, yalan, iftira, hile, hurda, adaletsizlik, otoriterlik… Her şey bitti şimdi de sübyancıları mı korumaya başladılar?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın “buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” şeklinde rezillik ötesi sözlerine ne demeli? Konu çocuk istismarı ise, bir kereden bir şey olur. Kaldı ki en az 45 olaydan bahsediyoruz! Üstelik bu çocuklara karşı bir kereyle kaldı mı acaba? Bırakın onu, çocuklar bir kere taciz edilse bile rezillik.

Esas sorulması gereken şu;

NEDEN ARAŞTIRMA KOMİSYONUNU AKP’LİLER REDDETTİ?

**

Her şey, ama her şey bulanmış ve içinden çıkılamayacak bir durumda…