Tavsiye edilen değil, “önerilen” diye vurguladıktan sonra,

İnternette bol bol teknoloji, programlama vs gibi bloglar bulacaksınız. Fakat farklı bakış açısı katan, farklı düşünceleri tadacağımız fazla blog yok. Özellikle kişisel olması önemli. Benim tercih ettiğim ise amatör ruhu barındıran.

Ben bir kaç tanesini seçtim sizler için. Kesinlikle teknoloji ağırlıklı değil, tarzları olan var bazılarının “tasarımı” güzel.

andıç: Buraya siparişe göre siteler eklemiyorum. Dolaşıp bakıyorum; beğendiğim (ki orjinal içerik ve tasarım olması, en az birinin olması, şart) siteler olursa ekliyorum.

Düzenleme: Anlamakta güçlük çekiyorum, blogları neden açıp kapatıyorsunuz. Açıyorsunuz, 1 yıl sonra kapatıyorsunuz. 534 yazı var (24.10.2017), ve 2014’ten beri açık. Başka bir sıkıntısı olmadığı sürece 2020’ye kadar açık kalacak.

Birisi bir şeyin reklamını yapıyor, diğeri aradığını bulamıyor. Fakat söyleyeyim, 1 yıldan sonra blogun tanınırlılığı ortaya çıkar. En az 2-3 yıl sabredin. Yani domain+hosting ise 100-150 lira yıllık. Aylık baktığımızda 8-10 lira. AYLIK olarak bir sigara parası bile değil. Fakat blogunuzun olması, bir şeyler yazmak, hayatınızı oraya aktarmak ve bunun kazandırdıkları emin olun aylık 100-150 lira cebinizden çıksa dahi kazanabileceğiniz şeyler değildir.

Blogu tavsiye ediyorum. Youtube yerine blogu tavsiye ediyorum! İşin özü de: SABIR!

**

Başta uyarayım; bir çoğunu uzun süredir takip ediyorum falan diyemeyeceğim. Göz atmak istedim neler dönüyor blog işlerinde diye. Hoşuma gidenleri, takip etmemin olasılığı yüksek blogları vereceğim.

Tabi 2016’da zahmet edip parayla bir alan alma özenini göstermiş ve tasarımına dikkat etmiş, içeriğinde de tarzı olan siteleri önce çıkartacağım.

 

pinquitte.com

Bayıldım. Gerçekten bayıldım. Tasarımı ve içeriği gerçekten güzel.

pinquitte.com

 

ceyhunozdemir.com

ceyhunozdemir.com

 

 

jimithekewl.com

Gördüğüm en ilginç bloglardan birisi. Tasarım ve içerik olarak. Kesinlikle dikkatimi çekti. Kesinlikle önerimdir.

jimithekewl.com

 

fikiratolyesi.com

Hayır resim Odunpazarı’nda (Eskişehir) çekildiği için sen ekliyorsun! Ben, içeriği ve yazım tarzı için ekliyorum…

www.fikiratolyesi.com

 

 

Şimdilik bu kadar yeter diyorum. Yer yer eklerim. Ancak devamını arayanlar için;

Sade (Minimalist) Site Tasarımları

Takip Ettiğim Köşe Yazarları ve Haber Siteleri