Neşe öğretmen gibi kadınlar yetiştireceğiz. Kadınları koruyacağız. Daha önemlisi, Neşe öğretmenin yapmak istediğini, yani cahil insanları sırf “birileri” kullanamasın diye eğiteceğiz!

İşte size Neşe öğretmenin hikayesi[1], öğrenilmesi ve unutulmaması gerek!

1993 yılında, eğitim fakültesinden mezun oldu ve aynı yıl ataması yapıldı. Diyarbakır’ın, Bismil ilçesine. Neşe Öğretmen; 22 yaşındaydı ve çıtı pıtı bir kızdı. Ataması, Bismil ilçesine çıkınca ailesi gitmemesi için baskı yaptı ise de o: ” Bayrağımın dalgalandığı her yere giderim.” diye kararlılığını ailesine bildirmişti.

Babası çaresiz, seni yalnız başına göndermem dedi ve kendisiyle birlikte gitti. Bismil’e gidince ilçe milli eğitim müdürlüğü ona tayininin Çavuşlu Köyü ilköğretim okulu olduğunu söyledi.
Köye ulaştı. Okul denen şey ahırdan ibaretti. Camlar, sıralar kırılmış duvarlar boyasızdı.Köy muhtarına gitti. Yardım edemeyiz lafı geldi. Ücretini ben karşılayayım, usta bul, dedi. Muhtar tamam, dedi. Tam 3 aylığına mal olmuştu. Ama olsun, okul, okul olmuştu.
Neşe tam bir ışık kaynağıydı. Dersler başlamış, Neşe öğretmeninde keyfine diyecek yoktu.

1993 yılı 26 Ekim gecesi. Neşe öğretmen yorgun argın evine gelmiş babasıyla yemek yiyecekti. Evdeki o geceki rızık bir kaç tane sivri biberdi. Yanında yoğurt ve ekmek. Derken kapı sert bir şekilde yıkılırcasına çalındı. Babası, kim o der ve dışarıdan “Açın, köydeniz. Neşe Öğretmene bir şey soracağız der.” Kapı açılır ve karşılarında silahlı iki bozguncu görürler.

İçlerinden Türkçeyi iyi konuşan bir tanesi babasına sertçe bir tokat atar ve “Biz (Apo iti) kamuoyuna açıklama yapmadık mı? Baskıcı T.C.’nin hiç bir öğretmenini, kürdistana, önderliğin emriyle sokmayacağız, demedik mi ulan?” Arkadaki üçüncü bozguncu silahını çeker ve ayağa kalkan babanın şakağına dayar ve tetiği Neşe öğretmenin yanında çeker.
Neşe öğretmeni saçlarından çekerek köy dışına doğru sürüklerler. Ağıza alınmayacak sözler söyleyerek önce sol göğsüne 5 mermi, sonrada sağ göğsüne 5 mermi sıkarlar. Neşe öğretmen oracıkta şehit olmuştur.

Bunları unuttuk mu? Unutmadık, unutturmayacağız!

**

Teröristle “Çözüm Süreci” pazarlığına tutuşanlar,
Teröre göz yumanlar,
Ne istedilerse verenlere gerekeni yapacağız.

Bugün Kürt kökenli vatandaşlara eziyet çektirip, on binlercesini katledip, utanmadan “halkıma sesleneceğim” diyen Öcalan ve bu terör örgütü elebaşı ile süreç yürütenler hesabını verecek.

Eli silahlı ya da eli kalemli, kısacası terör faaliyetlerine katılan ne kadar terör örgütü militanı varsa hepsi yok edilecek ve onları destekleyenlere karşı gerekli adımlar atılacak.

Mevcut iktidardan, kendilerine dokunuluncaya kadar böyle bir irade görebileceğimizi düşünmüyorum. Ancak 2030’dan sonra birlikte yapacağız.

Neşe öğretmenin yarım bıraktığı işi sürdürüp, bu tarz eli kanlı örgütlerin cahilleri kullanmasına izin vermeyeceğiz ve eğiteceğiz!