Osmanlı’nın yüzyıllarca sağlayamadığı imkan olan demokrasiyle geldiler, özgürlüklere rağmen “Osmanlı” diye direttiler. Osmanlı gibi yaşadılar ve ve bu lüks düşkünlüğü onlarıda çökertir demiştim.

En son TÜBİTAK, evrim ile ilgili dahil olmak üzere 50 bin kitabı “yerli ve kültürel” olmadığı gerekçisiyle toplatıyor. İncelenme sonunda sakıncalı denirse imha edilecek[1]. Yani Avurpa’nın kabul ettiği bilim duruma göre yasaklanabilir. Artık yaratılışçı teoriler var….

Sorgulamayan çocuklar yetiştirdiniz,
14 senedir muhafazakar bir parti olarak dini toplum yetiştirmeye çalıştınız,
Şimdi evrime karşı çıktınız,
E matbaalarıda yasaklayın tam olsun!
Hoş 14 senelik din yatırımında, onca adıma rağmen suç oranı hiç olmadığı kadar yüksek. Muhafazakar iktidar döneminde Türkiye daha AHLAKSIZ oldu. Hırsızlar türedi, cinayetler arttı, kadına şiddet arttı (bknz : AKP Öncesi ve Sonrası Suç)… Demek ki neymiş? Bu işler dinle olmuyormuş.

Madem Müslüman Olacaksınız

Efendim internet kullanmayın?
Gavurun yaptığı arabalara binmeyin,
Faiz haramdı, şu faizi sıfır yapsanıza?
Bilgisayarda kullanmayın günah…
Kadının erkeği yönetmesi olmaz…
Eğer Osmanlı’ya dönmek istiyorsanız bir zahmet oyda kullanmayın.
Osmanlı döneminde nasılsa kullanamayacaksınız…

Yani Osmanlı’da halkın ne durumda olduğunu bilmeyen “halkımızın” sokakta padişah kılığında gezmesi ne kadar komiktir arkadaş??? Altında New Balance, üstünde kavuk….

Metro ve tramvayda Osmanlı kıyafetleri ile dolaşıyorlar

Peki buna ne demeli?

neo osmanli

Osmanlıyı Bilmeyen Neo-Osmanlıcılar

Osmanlı’nın yükseliş dönemine (1453-1683) bakıp Osmanlı diye bağıranlar,  Osmanlı’nın neden ve nasıl çöktüğünü bilmeden Osmanlı hayalleri kuruyor.

OSMANLI GİBİ CAHİLLİKTEN KIRILIYORSUNUZ!

Avrupa’da bilimsel hareketler başlamışken Osmanlı bunlara reddetti. Çöküşünün nedenlerinden biriside budur. Şimdi aynı cahil kitle, yine aynı cahillikle Osmanlıyı istiyor. Tübitak’ın yaptıklarına bakarsanız, zaten yine aynı zihniyetin eserlerini görürsünüz.

Neo-Osmanlı Diye Geldiniz Osmanlı Yaşadınız ve Osmanlı Gibi Çökeceksiniz!

Gösterişli “saraylar”(!), tek adamlık, dini yönetim… Bu sefer bir fark var ama; Osmanlı zamanında başka din ve etnik kökenlere saygı vardı. Şimdi yok.

Sonuç ne olacak biliyor musunuz? Az kaldı, 8-10 seneye çökeceksiniz.

Osmanlı gibi çökeceksiniz. Borç, harç, sefalet içinde. Umarım yanılırım ancak bu sefer yine toprak kaybedeceğiz. İkinci Atatürk gelebilir mi bilmem…

Ancak çökeceksiniz. Hem de Osmanlı gibi… Halkı bataklığa iterek, halkı satma pahasına “saraylarda yaşamayı” kabul ederek. Bu ülkeden kaçacaksınız. Ancak bu sefer ne İngilizler, ne Fransızlar ne de diğer “gelişmiş” devletler kabul edecek sizi… Ve nereye giderseniz gidin, geri getirileceksiniz. Halkı kutuplaştırmanın, bu halka bunları yaşatmanın CEZASINI ÇEKECEKSİNİZ!

Şanslısınız, idam geride kaldı.

**

Gerçek ve sahte Osmanlı torunları

 

Gerçek ve sahte Osmanlı torunları

 

 

Gerçek ve sahte Osmanlı torunları