Körfez Savaşında (1991) Türkiye’ye yine resmi sayılarla yaklaşık 1,5 milyon Iraklı Kürt alındı. Sonrasında terör örgütü PKK’nın neler yaptığını biliyoruz.
Şimdi resmi sayılara göre 3 milyon civarı Suriyeli mülteci var. Erdoğan söylemese bile bu insanların en az yarısı yıllar sonra vatandaş yapılacaktı. Tabi mülteci durumuyla girenlerin sayısı 3 milyon. Peki pasaport vs ile girenler sayılıyor mu? Rakamlarla oynayan iktidarın böyle saydığını hiç sanmıyorum. Resmi olmayan söylemlerle 5 milyon deniliyor fakat “resmi olmayan”. Haliyle 3 milyon üzerinden yola çıkacağız.
 
Türkiye’de doğan Suriyeli bebek sayısı 150 milyonu aştı [1]. Bunlar Türkiye vatandaşlığı taşıyor mu?
 
Osmanlının gücü “azınlıkları özgür bırakmasından” geliyordu. Dinleri vs konusunda özgürdüler. Fransız devrimi ile ortaya milliyetçilik akımları çıktı. Osmanlının en büyük artılarından biri olan ve güçlü kılan “özgürlük” durumu; azınlıkların kısa sürede örgütlenmesi ve savaşlarla Balkanların, Arap bölgelerinin (İngilizlerinde etkisiyle) eksi duruma düştü.
 
En son Serv antlaşması ile Anadolu ve Karadeniz bize kalmıştı. Atatürk milliyetçilik akımlarını, Osmanlının zayıf yönlerini ve geleceği okuyup; “durun siz milletsiniz” diyerek, bizi dini yönetimden kurtardı ve bir millet haline dönüştürdü.
 
Türkiyenin hamurunda Türklük, Türkçülük ve Atatürkçülük vardır. Türkiye ile birlikte Atatürk, batılılarının planlarını en az 100-150 yıl geriye attı (hatta Ege ve Akdeniz’e bakarsak daha bile fazla). Batı şunu çok iyi biliyor, temeli yani Türklüğü, Türkçülüğü ve Atatürkçülüğü yıkmadan, Türkiye yıkılmaz. Yıllarca Kürtçülük akımı başlattılar. 80 darbesinin de bir sonucu olarak terör örgütü filizlendi ve 1991’de Körfez savaşından kaçan Iraklı mülteciler ile birlikte terör örgütünü canlandıracak peşmergelerde girdi.
 
Şimdi ise Suriyeliler giriyor. Suriye’de iç karışıklık çıkartanlara, oraları bombalayanlara mesela Rusya’ya, Amerika’ya, Almanya’ya, Fransa’ya da dağıtmak gerek bu mültecileri. Çocuklarımız, Suriyeli terör örgütüyle savaşmak zorunda kalacak.
 
Twitter’da Suriyeli birinin yayınladığı görsele bakalım:
suriyeli terör örgütü
 
 
**
 
Yıllardır Kürt kökenli vatandaşlarımızın üzerinde oyunlar oynadılar. Arabistanda ayaklandırma çıkartmak isteyen İngilizler, Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra aynı şeyleri Doğuda Kürt kökenli vatandaşlarımıza karşı yaptılar. Yıllarca! 1980 darbesi ile islamcılara PKK terör örgütüne müthiş zemin hazırladı.
 
Türkiye’deki STK’ların (Sivil Toplum Kuruluşlarının) yarısından fazlası yabancı destekli. Tamamen yada kısmen. Aynı şey Rusya’da da yapılıyordu, Putin yabancı sermayeli kuruluşları yasayla yasakladı. Doğuda ve Kuzey Kıbrıs’ta benzer STK’lar görev alıyor ve iki yerde de ayrılıkçı hareketler mevcut.
 
Laz, Çerkez, Yörük, Alevi, Sünni, göçmen gibi kökenlere sahip insanlar “ben Türk’üm” der. Kürt kökenli vatandaşlarda “ben Türk’üm” diyordu. Fakat bir çoğunun kafaları karışık. En ATatürkçü görünen ve terör örgütü karşıtı olan insanlar bile televizyonda “ister Kürt olsun ister Türk olsun” diyebiliyor.
 
İşte Türklük bir milletten alınıp, ırk seviyesine indiriliyor.
Hemde Atatürkçü görünen televizyon kanalları, politikacılar, aydınlar, gazeteciler ile birlikte!
 

İYİ BAKIN!

 
Yarın Suriyeliler başlayacak, Roman kökenli vatandaşlarımız başlayacak… Türkiye tekrar parçalanmaya çalışılıyor.
 
En büyük Türk ve Türklük düşmanı ise iktidar!
Gazeteler, kanallar, diziler, yarışmalar…
Atatürk’ün partisindeki bazı politikacılar,
Aydınlar, akademisyenler, sanatçılar…
 
İşte bir ülke böyle kurucu değerinden arındırılıyor.
Temelimiz böyle oyuluyor.
 
Türkçülük bölümünde ise; dilimiz ve tarihimiz dağıtıldı. Arapça ve “Lavash” gibi İngilizcemsi özenti tanıtılar (tabelalar) her yeri kaplamaya başladı… Maalesef çöküyoruz.
 
Türk, Türkçü ve Atatürkçü olmaktan uzaklaştığımız her gün, çöküşe daha da yaklaşıyoruz…
 
Bugünü analiz edip, yarını düşünerek diyorum ki;
Kendi vatanları, halkı, çocukları, eşleri için savaşmayan bir halkı öylece vatandaşlığa kabul etmiyorum!
 
Sadece Suriyeliler değil,
bu ülkeyi sanki babasından kalan toprakları ve devletiymiş gibi yöneten iktidarıda istemiyorum!
GİDECEKSİNİZ!
Kategori: Ekonomi - Genel - Hayat - Politika - Tarih
Etiketler: , , ,