Türkiye’de bir nefret dalgası almış başını gidiyor. Hepiniz farkındasınız. Şimdi biz izleti paylaşarak sözlerime devam edeceğim:

Suriye’de insansız hava aracı (drone) ile çekilmiş bir görüntü:

Soruyorum: TÜRKİYE’Yİ BU HÂLE Mİ GETİRMEK İSTİYORSUNUZ?

**

Türkiye’de insanlara yaşama alanı bırakmadınız. Bırakmıyorsunuz.

  • Türbanlılar devlete giremez.
  • Cem evleri ibadethane değildir,
  • CHP ve zihniyetini istemiyoruz,
  • AKP’liler defolsun,
  • HDP’lilere ölüm,
  • Batıdan gelen memurları kaçırma, vurma, askerleri öldürme,
  • Homoseksüellere nefret,kin
  • Karşı takımın formasını kadın bedenine giydirip yakmak

fenerbahçe-galatasaray maci olaylari

Örnekler çoğaltılabilir.

Hangi taraftan olursa olsun, hangi politik görüş, din, mezhep olursa olsun, köken ve dilide fark etmez; TÜRKİYE’DE NEFRET, KİN, ÖFKE DİLİ HAKİM!

Bunun sonucu kötüdür. Kapak resmini gördün mü? İzletiyi? Sonucu burasıdır. Nefreti en iyi Hitler zamanında gördük. Atalarımız bile “öfkeyle kalkan, zararla oturur” demiş. “Sizden olmayana”, sizin gibi düşünmeyene ve yaşamayana Türkiye’nizde yer yok. Hayatınızda yer yok. Hatta çoğuna göre öldürülmesi gerek. Böyle mi olmalı?

**

Sayfa açmışlar “CHP ve Zihniyetini İstemiyoruz” diye[1], ne yapsınlar? 10 milyon oy alan ve dahası olan milyonlarca kişi; Atatürk’ün kurduğu ve hatta “CHP zihniyetinin” kurduğu bu ülkeyi terk mi etsin? Osmanlı’nın Sevr ile halkını yalnız bıraktığı anda yeni bir hareket başlatan bu oluşuma ve ilkelerine inananlar bu ülkeden çıksın mı?

Ne yapacaksınız, öldürecek misiniz? Nedir bu kininiz? Daha düne kadar “türbanlılar kamu alanlarına giremiyordu, maduruz” diyorken bugün CHP’lileri ülkeden dışarı göndermek ve hatta benim anladığım kadarıyla alttan alta ölümle tehdit ederek nereye varacaksınız? Nedir bu nefret?

**

Herkes birbirini vurmak, öldürmek, ülkeden sürmek için uğraşıyor. Onlarca farklı grup var bu ülkede. Farklı din, mezhep, köken, görünüş var. Farklı düşünce ve tecrübeler var. Herkesin aynı olması imkansız. Ancak herkes, “diğerlerini” kovarak, öldürerek bu ülkeyi tek başına sahiplenme derdinde. İşte bu eşittir İÇ SAVAŞ!

Oysa bütün güzellikler, “farklı” olmaktan geçer. Kıymetini bilemedik. Kan akmadan da öğrenemeyeceğiz anlaşılan. Herkes kavga ve şiddet yanlısı kesilmiş. Hayır, bu “asilik” siyasal alanda olmalı. Sınırları zorlayacak kadar agresif olabiliriz ancak milleti sakinleştirecek ve bütünleştirecek kadarda barışçıl davranmalıyız.

Geldiğimiz duruma bakın. Bunun sonu kötüdür.