Hatırlarsanız bir dönem medyada sürekli olarak çocuk ölümlerini ve çocuk tecavüzlerini veriyordu. 10 gün kadar sürekli olarak Pamir’den tutun hatırlamadığım şehirde küçük çocuğa tecavüz edip, kafasını taşla ezerek öldüren ite kadar her akşam haberler verildi.

Türkiye’de basın özgür değildir, kontrollüdür. Bu durumda, “herhangi bir şey” sürekli olarak tekrarlanırsa şüphelenin. O zaman söylemiştim, idam cezası getirmeye çalışacaklar diye. Bakın ne oldu?

Özgecan “vahşice” öldürüldü. Bu konuya hiç girmek istemiyorum ancak şunu belirtmem gerekiyor ; erkekler de kadınlar tarafından yetiştirilir. Bu yüzden kadınların eğitimli, cesur, bilgili ve kültürlü olması çok önemlidir. Diğer dünyada cennete gitmek isteyen ancak bu dünyayı cehenneme çeviren bazı yobazlar ülkemizde hala var. Mevlâna, Yunus Emre gibi insanların yetiştiği ve “Müslüman” olarak dergâhları dahi olan bu insanlarla, “iyi olmuş demiyorum ama bazıları öyle şeyler giyiyor ki, hak ediyorlar” diyen adamların aynı dine mensup olmalarını kabullenmek zor olsa gerek. Zira bir dini ancak bu kadar götünüzden anlamış olabilirsiniz.

NAMUS, sadece kadının bekâretinde bulunan bir kavram değildir! Namus erkekte de bulunur, erkeğin ahlâk ve karakterindedir. Ve adamlık, bir kadın yanından çıplak bile geçse sözlü yada fiziki şekilde taciz etmemektir.

Ancak iq ortalaması 88 olan (ki ortalama insan 90’dır),
Günde ortalama 5 saat televizyon izleyen,
Ortalama 6 senede bir kitap okuyan bir milletin bu halde olması da süpriz değil. Yazılarımda adım adım karanlığa çöküşümüzü anlatıyorum.

Rusya’nın tıp ve sanatı var,
Amerika’nın bilim ve teknolojisi var,
Japonya’nın kültürü,
Avrupa’nın tartışma ve anlaşma yeteneği var.
Bu yüzden saydığım coğrafyadakiler ve ülkeler asla yitik duruma gelmez. Ancak bütün derdi türban ve mini etek olan, birbirine saygısı kalmayan, herkesi ayrıştıran insanların olduğu Türkiyer her zaman darbe ve iç karışıklıklarla boğuşmaya mahkûmdur!

Bu konuda sinirliyim. Gereken güce sahip olduğumda çocuklara, kadınlara, güçsüzlere, sokak hayvanlarına, ağaçlara dokunanları YAKACAĞIM!

İdam Cezası Komedisi

Bakıyorum herkes bir idam cezası tutturmuş gidiyor! Bende çoğu zaman sinirleniyorum ve içimdeki Hitler ortaya çıkıyor “hepsini öldürmek gerek” diyorum. Ancak bastırıyorum. Bu adımın doğru olmadığını, yanlış olduğunu biliyorum.

Eğitimli, bilgili, kültürlü adamlar her defasında, tamda yukarıda anlattığım şekilde gelişen durumla, “iktidarın istediği gibi” idam cezasını tartışmaya başlıyorlar.

Çok komik, çok saçma. Neden mi ?

Bir ülkenin insanları, geleceğin eğitim, bilim, teknoloji, sanat, spor yatırımları ile değil de; idam ile gelişeceğini düşünecek hale gelmişse, orada mantık durmuştur… İnsanlık bitmiştir…

İdam İşe Yarar Mı?

Bir baba düşünün, çocuğuna kızıyor. Çocuğu başkasına tokat atmış, belki annesine. Baba diyor ki “tokat atmak yanlıştır”, kızıyor ve ardından çocuğa “tokat atıyor”. Doğru bu şekilde öğretilebilir mi ?

ASLA! Devlet, baba modelidir. Devlet, idamın ve adam öldürmenin kötü olduğunu adam öldürerek anlatmamalıdır.

Suç uzmanlarının %5,3’ü idamın suçu engelleyeceğini düşünüyor, %88’i engellemeyeceğine inanıyor[1]. Çünkü suçlunun gelişimine  baktığınızda, küçüklükten geldiğini ve aile ile sosyal çevrenin suçluyu oluşturduğunu ve bunun “psikolojik” olduğunu göreceksiniz.

Amerika, İran, Çin, Arabistan gibi bir çok ülkede idam serbest ancak suç sorunu çözüldü mü ? Araştırmalara bakabilirsiniz. İŞ HİKAYEDİR !

İdam Yerine Nasıl Bir Sistem Gelmeli?

4-5 aylık suçları bilen ve kış ayı gelmeden bunları işleyerek, hapishanelerde yatan adamlar mevcut. Çünkü sıcak, yatak ve yemek var. Bir çocuk düşünün, ailesi ve çevresi kötü. Suç işliyor, hapishaneye giriyor. 6-7 sene sonra çıktığında sicili bozuk. Kimse iş vermez. Ne yapacak ? Bir süre sonra yine suça yönelecek. Hapishaneye gitmekten korkmayacak. Çünkü rahat.

Ancak sabah ve öğlen çorba ve kuru ekmek yediğini düşünün. Yoracak ve hatta fiziksel olarak zorlayacak şekilde her gün taş kırdırıldığını yada benzeri ağır işlerde çalıştırıldıklarını (örneğin maden) düşünün. Bir daha hapse girmek istemeyeceklerinden emin olabilirsiniz. Tabi suçun ağırlığına göre iş şartları da ağırlaşabilir (ve yaşa göre).

İdam Mı? Tekrar Düşünün

Hangi kesim, hangi görüşten, mezhepten, ırktan, inanıştan olduğunuz önemli değil. İdam mı diyorsunuz? Tekrar düşünün, isimleri yazmıyorum, bilmiyorsanız sizin ayıbınız olsun ancak buraya koymadığım ve hayatının baharında gencecik çocukların “politik çekişme” uğruna yok olduklarını da hatırlatayım…

İdam çözüm değildir!

İdam çözüm değildir!

İdam çözüm değildir!

 Aa Belki Çözebilir(!)

idam cezası çözüm olamaz

İran’da idam cezası uygulanmaktadır. Mesela, Reyhaneh Jabbari isimli kadın, tecavüzcüsünü öldürdüğü için idam edildi.

Gördüğünüz üzre, işler tersine dönebilir.

İdam Sadece Tecavüzcülere ve Adam Öldürene Gelsin

Buna inanıyor musunuz ? Türkiye’de böyle bir şey olabileceğine ? İdam ve hadım isteyecekler. Şeriat için altyapı. Uyanık olun!