!!! DİKKAT!

Bu, olaylar sıcağı sıcağınayken atılan ilk gönderidir. Olayların arkaplanı ve bizi bekleyen şeyler için Tiyatral Darbe Girişiminin Perde Arkası ve Bizi Bekleyenler

Ayrıca algı operasyonları ve kişileri hedef gösterme sürüyor! İlgili konu : AKP’nin 15 Temmuz Tiyatral Darbedeki Algı Operasyonu (Asker Kafası Kesilmemiş)

***

Olaylar sıcağı sıcağınayken saat 23.19’da yazdığım yaz ve 23.21’de bütün hesaplarından şunu çekmiştim ki öyle de oldu:

Darbe(!) bastırılır(!), Başkanlık ile Anayasanın yolu açılır… Güzel senaryo. 10-12 sene daha sert bir yönetim gelecek. Sıçtık, geçmiş olsun.

İşte yazım:

3-5 yere asker koydular, şimdi halk demokrasi savaşını kazanmışmış! Asker öylece çekilecek! Ohh senaryoya bak.

Şimdi “bak bu anayasayla görüyorsunuz neler oluyor” diyecekler ve kısa bir sürede anayasa değişimi ve bağlı olarak yürütmenin yasama ve yargıdan üstün olduğu sistem gelecek.

Güzel senaryo, herkesi tepetaklak ettiler. Erdoğan’ın beden dilinde gerilim görmedim, sakindi. Ne kadar sakin! Oysa Gezi Parkı’nda neler yaşadığını biliyorum.

10-12 yıl daha bu adamlar iktidarda arkadaşım. Başkanlık gelecek. 3-4 yıldır diyorum, gelecekteki devlet başkanı benim diye. Başka türlüsünü görmedim, göremedim. Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı yok. Başkanlık gelecek.

**

10 yıldır psikolojik savaş ve propaganda ile ilgili şeyleri okuyan biri olarak diyorum ki; böyle durumlarda önce medya ele geçirilir. Politikacılar ve yönetim merkezleri ele geçirilir. Ne oldu peki? Politikacılar kanallarda fink attı.

Medya rahat, askerler göstermelik 3-5 yerde. Eskişehir, 1. Ana jet üssü fakat burada hiç uçak kalkmadı. Asker ortalıkta yok. Ne güzel senaryo be!!!

Tiyatral darbe başarıya ulaştı, şimdi sıra bastırıp, başkanlığı getirmekte…

**

 

senaryo

Kaydet

Kaydet

Kategori: Genel - Hayat - Politika - Tarih
Etiketler: , , , ,