ÇOCUKLAR!
Geleceğimiz olan çocuklar, kutsal olan çocuklar!

Aydınlığa onlar için yürüyoruz, birlik içinde, umuda yürüyoruz; ÇOCUKLAR İÇİN!

Bu yüzden;

  • Kültürü değil, eğitimi şekillendiriyoruz
  • Yanlı sözleri değil, umut dolu gözleri destekliyoruz
  • Bölüşmek için değil, birleşmek için geliyoruz
  • Bizim gibi olanla bizden olmayan arasındaki farkı yok sayıyoruz!

Çünkü gelecek çocuklarımızdır, gelecek çocuklarımızındır ve onlar için mutlu gelecek hazırlamak görevimizdir.

Yeşilçam‘da olduğu gibi; televizyonlarda sevgi, iyilik, aile gibi kavramlar içeren yapımlara yer vermeliyiz.

Hak ve Hukuk çocuklara öğretilmelidir. İnsan hakları, kadın hakları, çocuk hakları, hayvan hakları… Hepsinin yaşamaya hakkı var, herkesin eşit hakkı var! HEPİMİZ AYNI DÜNYADA BİRBİRİMİZE MUHTAÇ OLARAK YAŞIYORUZ!

Sevgi, bu dünyadaki en önemli şey. Sokak hayvanı gördüğünde canavar görmüş gibi kaçan çocuklar yetiştiren aileleri değiştirmeliyiz en başta. Ağacın, hayvanının, canlıların ve hepsini barındıran doğanın ne kadar önemli olduğunu anlatmamız ve bu kavramlara karşı sevgisini arttırmamız gerekir.

Sanat ve spor, çocuklarımızı yönlendirmemiz gereken başka bir taraftır. Spor ve sanatla uğraşanların içinde iyilik oluşur, arkadaşları ve çevresi düzgün olur. Kötü alışkanlıklardan uzak durur. Kaliteli nesiller yetiştiririz.

Eğitim ve sağlık, geleceğimiz olan çocuklar için çok önemlidir. Her konuda bilgisi olan, kültürü yüksek çocuklar yetiştirmeliyiz. Bunun yanında ilaçlı meyve ve sebzelere izin vermemeliyiz (GDO vs). Abur cubur ve sağlıksız Amerikan/Avrupa yemek tarzına karşı çocukları bilinçlendirmeliyiz.

Günün her saati, Türkiye’nin her yerinde özgürce gezebilecekleri bir ülke kurmalıyız! Çocukların şiddet görmediği, korkmadığı, başlarına kötü olaylar gelmediği bir ülke.

İŞTE O ZAMAN, çocuklara bayram armağan eden lidere yakışır “çocuklar” olacağız..

Gelin dostlar bir olalım ve yeni Türkiye’yi “BİZ” kuralım!