Kilis’e son 15 saat içinde 8 Katyuşa füzesi düştü. Bunu yazarken saat 9.36, gün içerisinde daha fazla düşebilir.

IŞİD tarafından gönderildiği söyleniyor. Füzeler Rus yapımı Katyuşa (Katyusha). İlginç. Rus ile olan gerilim, Erdoğan’ın “Rusya’ya saldırı olabilir” demesi, sonrasında bunlar… Fakat komplo teorileri ile ilgilenmiyorum. Başka bir şey anlatacağım.

Daha önce Düşürülen Uçak Rusya’ya Yaradı, Suriye’de Eli Güçlendi konusunda belirtmiştim, füzeler ile ilgili sıkıntılarımız var. Burada tekrar anlatacağım:

Bu, Rusya’nın füzeyi, uçağı, karayı (kısacası havada, karada, denizdeki her şeyi) vurabildiği S-400 füzesi. Birde abisi, 500 kilometrelik S-500’ler gelecek.

s400 füze menzili Lazkiye (Suriye) Türkiye

 

Bu, İran’ın füze menzilleri. İstanbul’u rahatlıkla vurabilir. Hele Kilis’i görünce… Peki biz onları vurabilecek sistemlere sahip miyiz?

iran fuze menzili

 

Iron Dome Hava Savunma Sistemi

İsrail’in hava savunma sistemidir, atılan füzeleri algılayıp havada vuruyor:

 

 

 

İyi hoşta bizde hiç mi yok? Var…

patriot harita

 

Menzillerini görüyor musunuz?
Nato malı, NATO’nun kontrol ettiği Patriotlar.

Türkiye’de bilinen uzun menzilli yerli üretim füze yada iron dome vs gibi hava savunma sistemleri yok.

**

 

Atatürk ne demişti? İstikbal yani gelecek göklerdedir. Peki biz ne yapıyoruz?

 

Kilise son 15 saatte 8. füze düştü. Kendi halkımızı, kendi hava sahamızı, kendi topraklarımızı koruyacak güçte miyiz? Tekrar sorgulayın. Artık adam adama çatışmanın olduğu bir devirde değiliz. İHA’larla, 2 bin kilometrelik füzelerle düşman harcanıyor. Yakında robotlarla olacak.

Tankı, uyduyu, arabayı geçin! En önemlisi uzun menzilli füzeler ve hava savunma sistemleridir. Bunları biran önce üretmemiz gerekiyor.

 

Eski Katyuşha füzelerini de görmek isteyenler:

 

Yani bu adamlar yan yana 10 kamyonu koysa, hepsini çalıştırsa… Ortada Kilis kalmayacak ve Türkiye’nin gelen füzeleri durduracak bir sistemi yok!