Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, “milli tarım” hakkında konuştu ve kendimiz üretmeliyiz dedi. CNN Türk’te Cem Seymen kısaca yorumladı. 2010-2015 arasında 1,5 milyon büyükbaş, 2,3 milyon küçükbaş + et için dışalımı için 3.8 milyar dolar ödendiğini anlattı.

Ayrıca, Atatürk’ün 5 yıllık planında gördüğü ve Atatürk Orman Çiftliğindeki traktörde kullanılan biyodizel/biyoyakıtı anlattı.

Geçen yıl DAÜ’de, Atatürkçü Düşünce Kulübünün düzenlediği etkinliğe Yürüyen Köşk hakkında çalışmalar yapan Metin Erdoğan gelmiş ve bu konuyu orada anlatmıştı. Biraz araştırdıktan sonra, Atatürk’ün Biyoyakıt (Biyodizel) Çalışmaları ve Bazı “Bilinmeyenler” konusunu açtım.

İlginç geldiği ve Cem Seymen’i sevdiğim için kendisine konuyu mesaj atmıştım. Kendisi de programlarında ve konuşmalarında ara ara bahsetmişti.

cem seymen facebook

***

Bu blogu açarken tek bir şey için açmıştım; açık kaynak ve özgür yazılım dünyasından öğrendiğim “bilgi paylaştıkça çoğalır” ilkesiyle davrandım. Öğrendiklerimi, okuduklarımı, tecrübe ettiklerimi burada paylaşmaya gayret ettim.

Bir adımı bu. Belki değişim için henüz yeterli değil. Ancak değişim uzun süreçte olduğunu biliyorum. Anlatarak, bıkmadan usanmadan uğraşarak olacak.

Bu konuda önce Metin Erdoğan, ardından Cem Seymen’e teşekkür ederim. Bu ülkeyi, yaşanılır bir ülke haline, birlikte getireceğiz.

Etiketler: ,