Emre Çetin‘in kişisel blogu, yani güncel yazılar yazdığı websitesidir.

Yenilikleri ve duyuruları twitter hesabından takip edebilirsiniz.

Politika ağırlıkta olmak üzere tarih, ekonomi, teknoloji gibi konularda yazılar bulabileceğiniz; güncel Türkiye siyasetine ait yorumların olduğu ve eleştiri ağırlıklı bir blogdur.

Uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi bölümünde öğrenciyim. Sınavlara hazırlanırken, derslerde işlediğim konuların bir kısmını temize çekiyorum ve özet hale getiriyorum. Onları da buradan paylaşıyorum.

Türkiye’nin En Büyük Sorunu

Türkiye’de en büyük sorun, siyasetin herkes tarafından çok iyi bilinmesi(!). Bugün bir kahveye yada bir grup insanın içine girip “yahu astronot kıyafetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?” diye sorsak cevap kısıtlı olacaktır. Ancak Türkiye’deki herhangi birine Türkiye siyaseti ve özellikle erkeklere futbol takımı hakkında soru sorsak, sabaha kadar anlatır.

Ancak bölüme başladıktan sonra aslında neleri ne kadar yanlış bildiğimi anladım. Bu yüzden insanlara elimden geldiğince yardım etmek istiyorum. Türkiye’de 250 bin civarında akademisyen var (bir bölümü, tek gecede ünvan alanlar falan oldu) haliyle onları atarsak ve şirketlerdeki uzmanları katarsak 400-500 bin kadar uzman insan var diyebiliriz. Fakat Türkiye 80 milyon kişiye sahip ve bu uzmanlar oturup olayları halk için yazamaz. Basit dille anlatamaz. Haliyle burada kendime görev edinerek (toplumsal bilinç oluşturmak adına); öğrendiğim, okuduğum, derslerde gördüğüm şeyleri derleyip herkesin anlayabileceği şekilde blog üzerinden paylaşıyorum.

Uzman değilim, akademisyen değilim, politikacı yada medyumda değilim. Bu yüzden yazdığım yazılar kişisel düşüncelerim ve derslerde konuşulan/anlatılan konuların “özetlenmiş” halidir. Özetlenmiş hali, çok kısa bilgi verir. Özetliyorum, çünkü halk olarak okumayı sevmiyoruz. Belki bu şekilde bir yardımım olur.

Elimden geldiğince uğraşıyorum. Amacım bildiğim kadarını paylaşmak. Çünkü bilgi paylaştıkça çoğalır.

Umarım yararlı olur.

 

emre çetin blog ( emrecetinblog.com )

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sorular soruldukça buraya eklerim. 3-4 tanesi  sürekli geldiği için bunları ekledim.

Sayfaya Reklam Almayı Düşünmüyor Musun?

 

hayır

Başka Konularda Yazmayı Düşünmüyor Musun?

Tabi ki hayır. Bölümüm politika, ilgi alanım politika. Markalaşma, pazarlama, psikolojik savaş, propaganda, beden dili gibi bir çok konuda (hatta ve hatta teknoloji konusunda bile) politika ile ilgili olmadıkça yazmamaya çalışıyorum. Bu bir çeşit odaklanma ve alan daraltma olduğu gibi, benim için tekrarda oluyor.

Amacım hiçbir zaman herkese blogumu okutmak olmadı. Bu konularla gerçekten ilgilenen insanlar gelsin ve okusun bana yeter.

Blogun Başarısı Ne Durumda?

18.10.2014 tarihinde emrecetinblog.com’u aldım. Kendi tasarımlarımla ilerledim. İlk ay 146 kişi geldi. Şimdi ise 2 saatte 150 kişiye ulaşıyoruz. Günlük 2.000-2.500 arası insan trafiğimiz mevcut.

 

 

Alexa’ya baktığımızda, Emre Çetin Blog; “google.com.tr“gibi adresten tutun haber sitelerine, portallarına kadar bir çok sitenin olduğu Türkçe kategorisinde ilk 5 bin site arasında.

 

Örneğin 21.12.2016 tarihi itibarıyla, 2017-2018 Türk Ekonomik Krizi başlıklı yazı, yazıldığı 20 Kasım 2016 tarihinden itibaren (32 günde) 150.882 görüntülenme almış ve “yazı üzerinden” facebook paylaşımına baktığımızda 15,326 kez paylaşılmış (facebook içindeki gönderinin tekrar paylaşılması dahil değil, sadece sayfa üzerinden paylaşım).

ÜStelik bu yazımı gerek akademisyenler, gerek işçiler, memurlar paylaştı. Haliyle bu durum gösteriyor i; “herkesin anlayabileceği şekilde yazma” amacı kısmende olsa gerçekleşmiştir. Devamı gelecektir.

**

Başka soracağınız bir şey varsa: bilgi@emrecetinblog.com

**

 Sosyal Medyada Emre Çetin Blog

İnsanlar nasıl bir ruh halinde bilemiyorum ancak sosyal medyadan 15 yaşında çocuğun dahi gelip, yazdıklarıma cevap verecek bilgide olmadığı için küfür eden bir yapısı oluyor.

Yorum hakkını blogtan kaldırdım, instagram ve facebook hesaplarını kapattım. Sadece twitter’da hesabımız mevcut.

Emre Çetin Blog Twitter Hesabı

Ayrıca Emre Çetin’in kişisel youtube hesabını takip edebilirsiniz.

 

Kaydet