Veda konuşmasında “hakkınızı helal ettim” demiş. Kimin üzerinde ne hakkım varsa da helal olsun demiş.

Bitti mi? Yediğiniz haltlar, yaptığınız ve bir ulusun kaderini olumsuz yönde etkileyen bütün her şeyi bir çırpıda görmezden mi geleceğiz? Bir yazı yazmıştım, hatalı olsanızda özür dilemeyin, diye. Çünkü özür dilemek hiçbir sorunu çözmeyeceği gibi, özür dileyen kesimde “bak bir bok yedim, özür diledim, hadi kabul et” gibi saçma bir düşünce oluşturuyor…

Aynı mantık burada da var. KABUL ETMİYORUM! Hakkımı helal etmeyeceğim!

Yazının geri kalanında kendimi sansürlemeyeceğim çünkü kızgınım. Bireylere hakaret etmeden, içimden geldiği gibi yazacağım.

Seçmenin %88’i Aptal!

Aziz nesin %50 demiş, ben %88’i diyorum.

Bütün gün Sörvayvır ve evlilik programları, kavgalı dövüşlü ve herkesin barut fıçısı gibi olduğu dizileri izleye izleye beyninizi boşalttınız, izlediğiniz saçma sapan karakter ve insanları kendinize örnek aldınız.

Yetmedi, bu beyinle geleceği etkileyecek politik kararları oyladı.

IPSOS’un 1 Kasım sonrası anketine göre[1] seçmenin %88’i aynı partiye oy verecek. ÜStelik yolsuzluk konusunda seçmenlerin %48’i, parti oyunu etkilemiyor[2].

%88 diyorum! Bu ülkede particilik yapılıyor, kutuplaşma bütün partilere yarıyor haliyle. Mesela muhalefet seçmeni 1 seçimde partisini baraj altı bıraksa neler olurdu? En azından liderlerinin kıçı koltuğa yapışmazdı. Ancak böyle seçmen yok bizde. Korku ve panik havası hakim ki bu ruh haliyle verdikleri kararlar Türkiye’yi daha kötü yerlere sürükledi. 10 sene içinde de daha da kötüleşecek.

 

Neyini Kabul Edelim Davutoğlu?

Çözemedim ne başarın var?

 • Döneminde yüzler şehit vermedik mi?
 • Stratejik derinliğin yüzünden Türk dış politikası batmadı mı?
 • Komşularla sıfır sorun dedin, geldiğimiz noktada kavga etmediğimiz komşu kalmadı.
 • Nasıl Özal ülkeye milyonlarca peşmerge doldurdu ve bunlar sonrasında PKK terör örgütünün altyapısını oluşturduysa, milyonlarca Suriyeli’yi Türkiye’ye doldurmadınız mı?  Türkiye’de doğmuş toplam 300 bin çocuğa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı vermeyecek misiniz? Sonra bunlar başka bir ayrılıkçı hareket başlatırsa ne olacak?

Türkiye İsrail ile kaç kez bozuştu, barıştı? Millet kola içmeli mi yoksa alıp sokağa mı dökmeli karar veremez duruma geldi. Sabah küstük, akşam barıştık, gece yarısı yine küstük… Hayır sindirilmeden günaha sokacaksınız insanları.

Yetmediiii durun…

 

Sadece Davutoğlu’na Değil AKP’ye ve Seçmenlerine de Hakkımı Helal Etmiyorum!

 • Türkiye’de doğa katliamı yaptınız. Katletmediğiniz bir yer kalmadı!
 • Sizin zamanınızda kadına ve çocuğa şiddet, taciz, tecavüz, istismar arttı!
 • Sizin zamanınızda suç patlama yaptı! [3]
 • Sizin YÜZÜNÜZDEN halk bu kadar kutuplaştı!
 • Zengin-fakir ayrımı arttı, Türkiye’deki orta sınıf artık %9! Yani zengin çok zengin, fakir çok fakir.
 • Öcalan’ın yakalanmasıyla 1999-2000-2001-2002 yıllarında neredeyse biten terör, AKP yüzünden hortlamaya başladı ve zirve noktası, AKP’nin çözüm süreci ve teröristle masaya oturmasıyla birlikte tekrar arttı. Daha da kötüsü halkın gözünde meşrulaştı.
 • Tüm uyarılara rağmen, “çözüm süreci teröristleri illere taşır” dememize rağmen dinlemediniz. Öyle oldu, yüzlerce şehit verdik ve hâlâ tamamen temizlenemediler.
 • TSK, aydınlar ve gazeteciler sizin döneminizde zarar gördü! Tüm uyarılarımıza rağmen dinlemeyip, cemaat ile yatağa girdiniz! Bu insanların gururlarını çiğnediniz, tasviye ettiniz.
 • Hukuk, sizin döneminizde GUGUK oldu. Politik kararlarla, baskı ve zorbalıkla çalışan hukuk oldu.
 • Halkın gözü kulağı olan gazeteciler, en çok sizin zorbalığınıza maruz kaldı!

Daha bin bir çeşit madde yazabilirim ama durum ortada. Kilis mesela! Dünya lideri, Ortadoğu gücü falan diye övünürken; daha Kilis’e düşen roketleri durduracak hava savunma sisteminiz yok. Dik kafalılığı bırakıp Atatürk’ün “istikbal göklerdedir” sözüne yatırım yapıp, bu konuları araştırsaydınız; nice canlar kurtulacaktı.

Size uyarı; İran’da, Tahran’dan İstanbul’u vuracak menzilde füzeler var. Putin, Hazar denizinden 1.500 km öteden Suriye”yi nokta atışıyla vurdu. Yani 800 küsür kilometrelik Kırım’dan Ankara’da sizi nokta atışıyla vurabilirler ve anlaşılan bunları durduracak sistemleriniz yok. zik kadar menzilli ve NATO kontrolünde olan Patriotlara muhtaçsınız.

ÇÜNKÜ DİK KAFALISINIZ! Her şeyi siz iyi bilirsiniz, muhalefet sizin düşmanınız, uzmanlar ve akademisyenler düşmanınız, herkes size karşı… Yarattığınız algı bu! İnandığınız şey bu, yada “BİRİLERİ” tarafından size verilmiş olan görevleri çok iyi yerine getiriyorsunuz.

 

Doğu artık kendini Türkiye’ye ait hissetmiyor, mezhep sıkıntıları baş gösterdi, kutuplaşma arttı. Bölünmek için sanıyorum bir kıvılcım yetecek.

Bu rezilliği yapan AKP’dir, ona oy veren seçmenlerdir. Bir zamanlar duble yollarımız yoktu ama Kıbrıs Türk’ünü kurtarmak için harekat yapabiliyorduk. Şimdi bırak Kıbrıs Türkünü, Kilisteki vatandaşları kurtaramıyoruz. Duble yolunuzu alın… Nasıl kullanırsanız artık!

 

Karşı Devrim

Türkiye, 8-10 sene içinde sıkıntıya girecek. O sırada karşı devrim olacak. Bunların hepsi temizlenir ama ülke de bölünür. Geri kalan Türkiye’ye Türkeli mi denir başka bir şey mi bilemem. Ardından gerici ve bölücü ne kadar pislik varsa hepsi temizlenmeli; idam sadece politik kararlar veren hakim ve savcılar için gelmeli, çünkü bir yerde adalet ve kanun çalışmazsa ülke bu hale gelir!

Yani ükenin içine sıçtınız. E bunun bedeli olacak. Sizin de canınız yanacak emin olun. Mussolini, Hitler, Çavuşesku… Kaç tane otoriter manyak güzel bir ölümle dünyaya veda etti?

Ülkenin geleceğini, çocuklarımın geleceğini rezil ettiniz ya… Umarım uzun süre yaşarsınız. Yaşadığınız süre de güzel süprizler yaşayacaksınız. Hele hele 2030’dan sonra ben iktidara gelirsem…

Size kolay ölüm yok.

Kategori: Ekonomi - Genel - Hayat - Politika