Davutoğlu, seçim konuşmasında “aileniz eş bulamazsa, bize başvurun” dedi[1]. Haliyle geyikler yapıldı. Ancak sizen şunu istiyorum: DURUN VE DÜŞÜNÜN!

Kanallarında “evlendirme programlarının” cirit attığı bir ülkedeyiz. Bütün ev hanımları, koca karılar, hatta evdeki gençler falan bu programlara kilitlenmiş, ünlü olmuş, ülkenin kültürü haline gelip geyik sitelerinde bile espirileri defalarca yapılmış.

Ülkedeki tarikat liderlerinden birisi, 7 yaşındaki çocuk küçükte olsa kızıdr diyor[2].

Ülkede laf atılmamış, taciz edilmemiş kaç kadın kaldı belli değil. Daha kötüsü, giyim tarzlarından dolayı bunu hak ettiklerine inanıyorlar. Ben çarşaftan tahrik olsam, çarşaflı, türbanlı kadınları taciz etmem çok normal mi olacak? Böyle giyinerek onlar haketmiş mi olacak? Neyse bu da başka konu.

Erkeklere bakıyorsun; kol, bacak, göbek, göğüs dekoltesi, saç gördüğünde beyinlerine kan gitmiyor. Bırak açık teni görmeyi, pantolon, blüz  üzerinden bile kıvrımın belli olması yetiyor.

Daha nice örnek verilebilir. Ülkede evliliklere bu kadar talep varken, abazalık bu kadar artmışken; kimse kusura bakmasın da, Davutoğlu gelmiş geçmiş en iyi vaadi söyledi.

İşsizlikmiş, asgari ücretmiş, pahallı benzinmiş… Kime ne.. Ülkede erkek egemen. Erkeklerin çoğunda da düşünme işlemi beyinden çıkmış. Aklı zikinde geziyor millet. Laf atmak, göz ve sözlü taciz çoktan normalleşmiş. Fiziksel taciz ve tecavüzü bile hak ediyor diye düşünüyorlar kadınıyla erkeğiyle. Bunu kırmaya çalıştıkça, hastalıklı bir ülke haline geliyoruz.

E normal kardeşim. Vallahi normal. Davutoğlu’nun bu önerisi Türkiye’nin en temel sorununa bir yaklaşım. Çözer mi? Tabi ki çözmez. Ancak Türkiye’deki bu aklı zikinde düşünceyi, bu abaza kitleyi hedef alan tek proje budur (gördüğüm, duyduğum).

Yani Türkiye’nin ihtiyacına yönelik proje üretmiş… Abazalara hayırlı olsun. Hoş onların istediğide tek kadın değil ya…

****

Ben çözeceğim. Sülalenizi öttüreceğim az sabır. Sizin gibi beyinsiz yaratıklar bu ülkede rahatla dolaşabilecek mi göreceğiz. Bu fikirleri aklınızdan bile geçirseniz başınıza gelecekleri hatırlayıp dizleriniz titreyecek.

İnsan gibi olmadığınız sürece, medeni olmadığınız sürece ; toplum içinde yaşamak size zulüm olacak. 2030’u bekleyin. O zaman görüşeceğiz.

Kategori: Genel - Hayat - Politika