Bir kaç gündür Ankara saldırısı ile ilgili yazılanları okuyorum ve takip ediyorum. Özellikle Avrupa’ya “neden teröre karşı destek olmuyorsunuz” diye sitem var…

Şunu düşünün: Ankara’da 4 parti lideri ve Cumhurbaşkanı kol kola girmiş ve 1,5-2 milyon kişi teröre karşı yürüyüş yapıyor. Olabilir mi?

HDP gelmez, gelirse MHP ve AKP onlar olduğu için gelmez, hepsi gelse tartışma çıkar…

TERÖRE KARŞI bir araya gelemeyen bir halk olduk. Bu kadar kutuplaştık, bu kadar kin ve nefret dolu olduk.

**

HDP Terör Örgütü Mü?

Bir çok yerde böyle aptallıklara denk geldim.

Bak kardeşim yaşadığımız sistem “temsili demokrasi”. Yani sen birilerinin seni mecliste temsil etmesi, senin adına bir şeyler yapması için yetki verirsin. Oy ve Ötesi topluluğu oy farkının %0.02 olduğunu söyledi. Dolayısıyla HDP’li vekilleri millet seçti ve bu yüzden en az AKP, CHP, MHP kadar “meşrudur”.

“E bunlar teröristle iş birliği yaptı”. Nasıl? Nerede?

Bu adamlar silah alıp, asker vurmuşsa ve seçimlere girebiliyorsa; bu devletin suçudur tespit edip, gereken işlemi yapmadığı için. Yok milletvekili olduktan sonra adını anmayacağım densiz gidip terör cenazesine katıldıysa fezleke ve sonunda yargı şart.

Ancak HDP’yi komple kapatmak, bu oluşumu yok etmek; insanların PKK’ya destek vermesine neden olacaktır!

***

Kimliğinizi Unuttunuz

Tekrar Avrupa konusunda dönersek…

Sık sık “kardeşim Türkçe konuşun, kültürünüze ve dilinize sahip çıkın, tarihinizi öğrenin” diyorum. Neden? İşte bir bölümünüz Batılılaşma hayalleriyle içi boş dışı hoş insanlar oldunuz, diğer bölümünüz Arap köleliğine kucak açtı. Sözcüklerinizde İngilizce ve Arapça cirit atıyor! Bu kelimeler olmadan 3 cümle kuramaz duruma geldik.

Önce sen sahip çıkacaksın kimliğine ve yaşadığın devlete. İktidarı, yönetenleri eleştirmekle devleti eleştirmek arasında fark vardır. Devlet bir sistemdir, geçmişten günümüze gelen ve geleceğe uzanan bir şeydir. İktidarlar ise onu çeşitli dönemlerde yönetenlerdir.

“Türk-Kürt” Demeden Söylemi

Bu nasıl bir aptallık?

Laz, Çerkez, Roman, Alevi, Yörük, göçmen “ben Türk’üm” diyorken; en koyu Atatürkçülerin, Cumhurbaşkanı ve Başbakanın, spikerlerin (habercilerin) dahi “Türk olsun Kürt olsun” demesi nedir? Anayasaya göre ve olması gerekene göre; Kürt kökenli vatandaşlarımız denir.

Siz daha bunu söylerken insanları ayrıştırıyorsunuz. Dini, dili, kökeni, düşüncesi, mezhebi, politik görüşü ne olursa olsun; Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarına Türk denir. BİTTİ! Türk-Kürt dersen, Türk analar Kürt analar dersen ne olacak?

Yarın Türk, Çerkez, Roman, Kürt analar mı diyeceksin?

Şu ayrıştırıcı dilinize son verin. Millet bir bütündür ve Türk milletidir.

Atatürk Düşmanları ve Atatürkçülük

kurtuluş savaşı tarafları

Atatürk düşmanlarına, üye oldukları topluluklara ve takip ettikleri kişilere bakın; ardında bölücü, gerici yada yabancı yatırımları göreceksiniz.

Neden?

Çünkü bu ülke Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı ile kuruldu. İngiliz, Yunan, Fransız, İtalyan, Ermeni güçlerine karşı olduğu kadar; Gürcistan, gerici ve bölücü yapılanmalar, Rum çeteler, Mili Mücadele karşıtlarına RAĞMEN kazanılmıştır.

Dolayısıyla Türkiye üzerinde planları ve kuyruk acısı olan bu insanlar şunu biliyor ki; Atatürk, bu ülkede insanları bir arada tutan şeydi. Ne zaman Atatürkçülüğü kırmaya başladılar, ülke bölünmeye başladı. Tek millet olabilme yetisi gerilemeye başladı. Yani tek Türkiye = Atatürkçülük. Bu yüzden Atatürkçülüğü karalamaya ve Atatürk düşmanları oluşturmaya çalışıyorlar.

**

Atatürkçü görünenler dahi (TGB bunlardan birisidir ve zamanında fark edip çıktığım için memnunum), bazı ülke ve kurumlarca destekleniyor; Atatürk ile çektikleri çocukları Atatürk düşmanı yapıyorlar. Deli gibi proapganda. Aynı propagandayı Kürtçü terör sempatizanlarına ve gerici hareketlere (cemaatler vs) uyguluyorlar. Söylemler aynı.

Maalesef başarılı oluyorlar çünkü ADK, STK’lar, aydınlar, ATatürkçüler bunları durdurabilecek güçte değil. CHP mi? Atatürk’ün kurduğu parti içinde bu tarz görüşlere sahip insanlar mevcut. Haliyle CHP’den bu anlamda umudu kesin.

**

Gün gelecek, birleşeceğiz. Atatürkte ve Atatürkçülükte. Tekrar tek millet olacak, Türk tarihi ve kültürüne sahip çıkacağız. Arap köleliği ve Batı yozlaşmasını reddediyorum! Bizim kadınlarımız güçlüydü, cesurdu, becerikliydi… Tekrar bunu sağlayacağız!

Türk Kadını ve Araplaşmış hali

Etiketler: , , ,