2014 Kasım ayında açtığım Emre Çetin Blog, ilk ayında sadece 146 görüntülenme aldı. 1 yıl sonra, 2015 Kasım ayında ise bu sayı 8.509 idi. 2 yıl sonra, yani 2016 Kasım ayında ise 44.727 sayısına ulaştık.

2 Aralık 2016 tarihinde ise Emre Çetin Blog görüntülenme sayısı sadece tek günde 3.710 sayısına ulaştı ki 2017-2018 Türk ekonomik krizi konusunun büyük yankı uyandırdığını gördüm (aynı gün 2052 görüntülenme ald).

Blogu açarken tek bir amacım vardı

Türkiye’de yaklaşık 250 bin akademisyen ve uzman var. Ancak 80 milyon insan var. Aralarında bağlantının olmadığını; uzmanların, araştırmaların ve akademisyenlerin bilgilerinin halkın anlayacağı şekilde bulunamadığını ya da bulunanların ise yeterli olmadığını düşünüyordum.
Bu yüzden, yani uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi bölümünde gördüğüm, kitaplarda okuduğum ve öğrendiğim her şeyi; halkın anlayacağı biçimde anlatacağım bir blog açmak istedim. 2 yıldır bu amaçla çalışıyorum ve gün geçtikçe başarılı olduğumu görüyorum. Beni daha da cesaretlendiriyor ve daha doğru, daha anlaşılır bilgileri vermek için her gün kendimi geliştirmeye gayret ediyorum.

Blog üzerinden hiçbir gelirim yok, hiçbir çıkarım yok, hiçbir politik topluluk veya hareketin bir parçası değilim. Emre Çetin Blog, temasından içindeki yazılara kadar bana aittir.
Bunları görüp destek olan tüm takipçilere, derin teşekkürlerimi sunuyorum.

Tek bir amacım var; Arap ve Batı özentiliğini bir kenara bırakarak, Türkiye’yi kendi eksenine oturtmak ve Türkiye’de demokrasinin, üretimin gelişmesini sağlamak. Bunun ancak ve ancak bilim, teknoloji, spor ve sanat gibi konularda; arge ve düzgün bir eğitim ile olabileceğini anlatmaya çalışıyorum.

Her gün katlanarak artan takipçilerimiz ve paylaşım sayılarımız, doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir.

Bağımsız, tarafsız ve sadece Türk halkının çıkarlarını koruyarak; Türkiye için doğru yol olduğunu düşündüğüm Atatürk ve ilkelerine bağlı, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti amacına ulaşacak yazılarımı ve yorumlarımı yazmaya, blog üzerinden hiçbir çıkar gözetmeksizin yazmaya devam edeceğim.

Çünkü 2030 yılında Türkiye’de değişimi başlatma hayalim var. Bunu da şimdiden sağlamak istiyorum.

Destekleriniz için herkese teşekkür ederim. Yeniliklerden ve yeni gönderilerden haberdar olmak için:

ECB Twitter Hesabı

Küfürleri dikkate almıyorum ama olumlu/olumsuz ve blogu geliştirecek her türlü önerileriniz için bilgi@emrecetinblog.com adresine mail atabilirsiniz.