Bu bir süreliğine, ki uzunca bir süreliğine, veda yazısıdır. Artık blog yazısı yok, sosyal medya paylaşımları yok. Hoş sosyal medyayı zaten hayatımı paylaşmak için değil, geleceği şekillendiren bir yer olarak görüyordum.

Tek bir nedeni var, Türk milletine olan inancımı kaybettim. Uzunca bir süreliğine…

Çocuklarımıza daha iyi, bölgede model bir ülke bırakmak istedim. Hala istiyorum ve bunu başaracağım. Batı özentiliği ve Arap hayranlığı ile bölünen; bölündüğü gibi kendi kültürünü, dilini, tarihini katledenleri temizleyeceğim.

Örnek alınacak bir Türkiye gelecek… 2030’da.

Ne yazık ki, önümüzdeki 10 yıl boyunca Türkiye ağır politik ve ekonomik krizlerle boğuşacak. Demokrasi, hukuk, insan hakları konularında büyük sıkıntılar yaşayacağız (artık ne kalmışsa).

Kitap okumayan, sanat ve sporla uğraşmayan, düşünmeyen, uzlaşı nedir bilmeyen bu millet acıyla yoğurulacak. Hak ettiniz arkadaşım. Hak ettiniz. Elinizi taşın altına koymadığınız, kendinizi eleştirmediniz, cesur olmadınız…

Bir tek şey soruyorum! ATATÜRKÇÜ, DEMOKRASİ YANLISI! Sana soruyorum;

15’inde olan olaylar, CHP iktidarında olsa ve Kılıçdaroğlu sokağa çağırsa kaçınız çıkardı kardeşim? Kaçınız tankın önüne yatardı? AKP’lilere koyun diyorsunuz ya, adamların çalıştığının 5’te 1’i kadar çalışmadınız. 80’den bu yana cemaatlerin çalıştığının 10’da 1’i kadar Atatürkçülük ve demokrasiyi anlatmaya çalışsaydınız bu millete, şimdi durum farklı olurdu.

Herkesde hata var. Her kesimden, her yaştan, her insanda hata var… Ancak demokrasi ve Atatürkçülük bu ülkede zarar görmüşse, bunun hesabını bunlara karşı olanlar vermeyecek! Atatürkçülük peşinden giden, demorkasiyi savunan insanlar verecek. Çünkü sahip çıkmak bir tek sizin görevinizdi…

En çok size kırgınım, en çok size kızgınım.

**

Üzgünüm ancak Erdoğan ve AKP’yi durdurabilecek hiçbir örgütlü güç yok. Aslında durdurulabilir (Demokratik yoldan) fakat herkes kenetlenmeli. Bunu yapacak yürekte yok, beyinde… 10 yıl acı çektikten sonra olgunlaşacaksınız.

Okumuş insanların bile ne kadar aptal olabileceğini gördüm son 2 günde. Yıllardır biliyordum da, son 2 gün çok ilginç oldu. Darbe olduğuna inanan bir çok insan çıktı karşıma. Ne kadar ATatürkçü, AKP karşıtı, demorkasi yanlısı, okumuş olduğu falan önemli değildi.

İnsanların kafası karışmış, en basit ipuçlarını değerlendirememişler!

15 Temmuz günü 23.21’de bu işin senaryo olduğunu, bastırılacağını ve anayasa ile başkanlığın geleceğini söylemiştim. Kahin değilim, uzman değilim. Sadece basit detaylarla anlaşılabilir. Maalesef yıllardır eleştirdiğim eğitim sisteminin ne kadar dar kafalı insanlar yetiştirebildiğine şahit oldum.

Üzgünüm!

Sizler için yapabileceğim bir şey yok. Hiç olmadı da… Çocuklarınızı kurtarmak amacım. Çocuklar, size ait değildir. Toplumundur, dünyanındır, insanlığındır. Onları kurtarırsak, geleceği kurtarırız. Sizin için, yetişkinler için çok geç…

**

Politik bir blog olmama rağmen 2 yılda 100.000 tekil kullanıcı ve neredeyse 150.000 sayfa görüntülenme sayısı elde ettik. Yüz bin kutlaması için bambaşka bir şey vardı kafamda. Ne yazık ki kırgınlık, kızgınlık ve millete olan inanç kaybıyla bitiriyorum yayını…

Blog açık kalacak. Sadece yeni yazı gelmeyecek. Ne yeni gönderiler ile sizi değiştirebileceğime inanıyorum ne de yararı olabileceğine. Haliyle kendimi yormama gerek yok.

Bu kadar ağır bir sıkıntının ardından, 2 gün sonra, her şey yoluna giriyor ve insanlar kaldıkları yerden devam ediyor. 5 yılda kaç kere böyle oldu artık sayamıyorum… Bir gün böyle olmamaya başlayacak. O zaman anlayacaksınız hatayı. Fakat iş işten geçmiş olacak…. Bir kaç yıllığına.

Sevgiyle kalın güzel insanlar, 10 yıl sonra tekrar görüşmek üzere….

 

 

 

Bu Senin İçin Osmanlı Tuğralı Doblocu

Televizyonda asker görüyorsun. Nerede? Köprü ve Havalimanı.
Darbe yapılıyor, sabah 3’te değil, gece 11’de.
4 helikopter, 3 F16, biraz tank, bir kaç yüz asker…
Cumhurbaşkanlığı uçağı, NATO’nun en iyi pilotlarını atlatıyor.
Doblolar F 16’ları, taşlı insanlar tankları dövüyor.
Dünyanın en iyi 10 ordusundan biri olan Türk ordusu darbe yapıyor ama sadece bir kaç birim işin içinde. Hepsi bu. Diğer askerler ne olduğundan habersiz.

Politikacılar serbest, iletişim var…
Politikacılar darbe analiz ediyor hemde canlı,
Başbakan ve Cumhurbaşkanı Ankara’da değil.
Gezi Parkı’nda yüzü kireç gibi olan Erdoğan, çok rahat.
İnsanlar sokağa çıkıyor… Askerlere doğru.
Sadece köprü ve Havalimanı. Tak diye alıyorlar oralarıda…
Ne ilginç…
Daha ilginci mi?
Ülkenin önemli bir bölümü bunun gerçek darbe olabileceğine inanıyor. Gerçi inanmak bunların karakteri. Sorgulamadan, araştırmadan direkt inanmak. Her söylenene inanmak.
Bir it gibi sahibinin peşinden gitmek. Düşünmeden. Sadece denileni yapmak.

AKP, cemaat sayesinde iktidara geldi,
cemaat sayesinde askerleri tasviye etti.
Cemaat ise AKP sayesinde tasviye edilen askerlerin yerine geldi,
iktidarı güçlendirdi.

Sonra kandırıldık dedi ancak normalde bu rütbelere gelemeyip %90’ının emekli olacağı bu cemaat, boşalan rütbeleri doldurdu.
Darbe istihbaratı subaylarca geldi, bir şey yapılmadı.
Muhtemelen körüklendi de.. Güzel tiyatro oyananacaktı.

Baksan AKP’nin hiç suçu yok. Hep kandırılıyor Erdoğan.
TSK’yı rezil et, bütün yapısını boz, cemaati içinde yükselt…
Sonra olaylar belli. Fakat AKP’ye darbe girişimi…
AKP yine mağdur.

Tiyatral darbe girişimini izledik.
Değil bu %50, komşu ülkelerinin %50’sini de toplasanız yine TSK’yı durduramazsınız. 4 helikopter ve 3 jetle Ankara’da sağa sola ateş saçmakla, boğaz ve havalimanı işgal etmekle darbe olmaz. Böyle yapmaya çalışsanda gecenin 11’inde herkes ekran başındayken hiç yapılmaz…

Ve sen Osmanlı Tuğralı doblocu… Sen değil, feriştahın gelse o pilotları falan durduramaz.
NATO pilotları geçemedi sen kimsin ulan?

Kendiniz çalın, kendiniz oynayın..
Kendiniz söyleyin, kendiniz inanın.
Bütün dünya aptallıklarınıza gülüyor.
Bütün dünya bu tiyatroyu görüyor…
Zamanında halkın Hitler’in peşinden gittiği gibi, siz de bunların peşinden gidiyorsunuz.

O işin sonunda gerekmediği halde kinleri yüzünden on binlerce ton Amerikan bombası Almanya’ya düştü, Sovyetler 2 milyon Alman kadınına tecavüz etti.
Beyinsizliğin peşinden gitmenin ağır cezaları olur.
Şimdi anlamıyorsunuz ama, ne ekersen onu biçeceksin çocuk.

Kategori: Genel - Hayat - Politika