Bütün erkekleri eğitirseniz, bir kaç nesil eğitilir. Bütün kadınları eğitirseniz, tüm insanlık gelişir ve eğitilir.

İşte kadın bu kadar önemlidir.

Peki sadakât? Yükünü yaptığı, oğullarını ve ailesini zenginleştiren, tanesi asgari ücret değerinde olan bardaklardan bir şeyler içmesini sağlayan Cumhuriyet’e; kendisinin ve kocasının bu kadar güç ve zenginlik sahibi olmasını sağlayan sisteme ve o’nu kuranlara laf atmak???

Sanıyorum anca tarihini bilmeyen ve ilkokulu bile bitirememiş bir başbayana, Emine Erdoğan’a, Recep Erdoğan gibi birisinin karısına yakışırdı.

İşin kötü kısmı ne biliyor musunuz? Bizim tarihimizde böyle kadınlarda yer almaz. Türk kadınları tarih boyunca becerikli olmuştur; savaşçıdır, at biner, kılıç kuşanır. 93 Harbine katılan Nene Hatun ve Cumhuriyet kadınlarından biri olan ilk kadın pilotumuz Sabiha Gökçen ve niceleri….

**

Peki Cumhuriyete laf atan kişiye ne demeli?

İlkokul mezunu bile değil. Yansıtıcıdaki yazılanları okuyabildiğine dua etmemiz gerek, hani başkalarının yazdığı şu metinleri.

Hayatta yapabildiği en büyük başarı nedir? Yazılanları okumak mı? İlkokul mezunu bile değilken, ilk neslinde kadın pilot yetiştirmiş bir sisteme dil uzatabilecek cesareti bulmuş ancak tarih bilmediği ne güzelde ortaya çıktı.

Türkiye cumhuriyetine enkaz demiş.
Kuruluşundan itibaren kurulan yüzlerce kurum ve kuruluşu satarak almadın mı tanesi asgari ücret olan saray bardaklarını?
Çantan mesela, asgari ücretin kat ve katı değil mi?
Oğlunun gemicikleri?
Yabancı ülkelerdeki banka hesaplarına yatan paralar?

İşte o enkaz değerleri, halkın malları satılarak alındı. Yetmedi toprakları parsel parsel sattınız (bknz: topraklarımız yabancılara nasıl satılıyor).

Senin Gibilerle Bir Ülke Kurulmaz, Yıkılır

Atatürk demiş ki;

İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir(oluşmuştur). Kabil (olanaklı) midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?

**

Türk Kadını ve Araplaşmış hali

Peki dön kendine bak!

Bilgisiz,
Cesaretsiz,
Cahil,
Birey değil, bir erkeğin kadını,
Tarihini bile bilmeyen biri…

Zaten tarihini bilsen, Türkiye’ye enkaz diyorsan; Osmanlı’nın halkı fakirleştirmesine, borçlarına ve savaşı kaybettikten sonra halkını Anadolu’da satarak İstanbul’da lüks içinde yaşama girişimine ne diyecektin???

Sadece ailenizi zenginleştirmedi Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı’nın başımıza açtığı borçları kapattı, sattığı tren yolu gibi kurumları geri aldı ve millete kazandırdı.

**

Senin gibilerle ancak enkaz diye ilan edilen ülke, hurdalığa dönüşür.
Senin gibi kadınlarla ülke kurulmaz,
Ülke ilerlemez,
Ülke kalkınmaz,
Nesiller aydınlanmaz,
Bilim/teknoloji/sanat/spor gibi alanlarda gelişme olmaz,
Ancak Osmanlı ve Arap seviciliği yükselir!
SENİN GİBİ KADINLARLA ÜLKE KURULMAZ, ANCAK YIKILIR!

Zihniyetinizin iktidar olduğu süreçte suçun, tacizin, tecavüzün, hırsızlığın, şerefsizliğin, kutuplaşmanın arttığından belli değil mi! (Türkiye’de Suç Neden Arttı ve AKP Öncesi ve Döneminde Suç).

***

Neo Osmanlı diye diye geldiniz,
Osmanlı gibi ihtişam ve zenginlik içinde halkı fakirleştirdiniz,
Osmanlı gibi gideceksiniz.
Son padişah diğerleriyle anlaşma imzaladı ancak size izin vermezler. Sonunuz bellidir.
Size yalakalık yapanlar lanetlenecek,
Siz ise her şey bittikten sonra hain, cani ve diktatör olarak anılacaksınız.

Gerçek ve sahte Osmanlı torunları

 

Kategori: Genel - Hayat - Politika
Etiketler: , ,