Sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Ufak bir giriş yapıp, duymadığınız şeyleri anlatacağım.

Üniversitede bilgisayar mühendisliği okuyordum. Üniversiteye girmeden seneler önce, programlamaya başlamıştım. Bilgisayar bütün sosyalliğimi alıp, asosyal biri yapmıştı. Bunu fark ettim ve asosyalliğin psikoloji ile ilgili olduğuna karar verip psikoloji kitapları okumaya başladım. Psikoloji, beden dili, psikolojik savaş şeklinde gitti…

Asosyalliğimi yenmeye çalıştığım dönemlerde üniversitede bilgisayar mühendisliği okuyordum ! NE HOŞ ! Asosyal hocalar ve asosyal öğrencilerle. Dialog sıfır. Herkesin kafa 1-0 olmuş. Sinir oldum, istediğim bölüm değildi, istediğim iş hiç değildir. Senelerce savaştıktan sonra nihayet uluslararası ilişkilere geçtim. Ancak burada da hocalar sosyaldi fakat bilgisayar bilmiyordu.

İşte o an, benim için fırsat olduğunu fark ettim !

Psikoloji, psikolojik savaş, beden dili derken okuduğum kitapların bir kolu politikaya gitmişti, diğer koluda insan ilişkilerine. Derken PUA diye bir şey keşfettim. Açılımı Pick Up Artist. Yani “kız tavlama uzmanı”. Ancak Türkiye’deki saçma sapan akıl veren mahalle dayıları gibi değil. Şöyle;

Mystery PUA Kız tavlama

Farklı değil mi ? Ancak üzerindeki her objenin bir nedeni var ve o nedenlerin hepsini iyi biliyorum. Siyah ojelerinden şapkasına, tüylü şeylerden kolyelerine, (gözükmüyor ama) yanağındaki öpücük çıkartmasına kadar…

PUA işi Amerika ve Avrupa’da büyümüş, sağlam adamlar seminerler verip para kazanmaya başlamışlar. Çok çok farklı bir mevzy.

Hazırlık sınıfında bir şeyler araştırırken bunlara denk geldim. Ondan sonra videoları izlemeye başladım. Tabi ki altyazı yoktu, İngilizce olarak izliyordum. Hazırlıkta İngilizcemi geliştirmeme yardımcı olan tek kaynak bunlardı. Mystery’nin ve arkadaşları Lovedrop, Style, Matador’un ve diğerlerinin videolarını izledim (Paul Janka vs vs). Üzerine Style’ın “Oyun” kitabı D&R’da satılıyormuş. Aldım okudum.

Bir çok bilgi ve insan ilişkilerine ait taktikler buldum PUA dünyasında. Sadece “kızı yatağa atmak” gibi bakarsanız tamamen farklı yöne gidersiniz. Alfa erkeği denen baskın erkeklerle başa çıkmaktan tutun, kızların davranışlarının nedenine kadar bir çok farklı alanda yeni bilgiler ve “neden öyle olduklarını” öğrendim. Bununla ilgili facebook grubu açtım, orada paylaştım ancak bu iş Türkiye’de yürümez. Nedeni Türk kızlarında tutmayacağı için değil; Türk erkeklerinde bunları yapacak cesaret olmadığı için. Sonra grubu kapattım.

PUA mevzusu basit bir olay değildir. PUA’lar onlarca kitap okur (insan ilişkileri, sosyoloji, beden dili, psikoloji, insanlık tarihi üzerine). Mağra çağından günümüze etkiler ve değişimleri bilir. Yani “mahalle delikanlıları” ve “taktik veren abi/amca/dayı”dan öte bir durum.

***

O ayrı bir konu, daha fazla anlatmaya gerek yok. PUA olmak gibi bir amacımda yoktu.

Bu hayatta insanların çoğunun haberi olmadığı şeyler konusunda bilgiler öğrendim. Ancak hiçbirinin üzerine gitmedim. Bilgi konusunda bisiklet süren çocuk gibi hissettim. Eğer bilgi öğrenme konusunda durursam, düşecektim. Sürekli farklı konulara yöneldim.

Hitler’in ve Goebbels’in propaganda taktiklerinden kızların hangi durumda hangi tepkileri “neden” vereceğine, beden dilini yorumlamaktan teknolojiye bir çok konuda bulabildiğim her şeyi izledim, okudum, dinledim. Bütün bunlar 2-3 aylık heves değil ; 10-12 senelik araştırmalara dayandı.

Bunların Yararı Nedir ?

Uluslararası ilişkiler okuyorum, yani politika. Bununla ilgili bir şeyler konuşurken, sınıfta tartışmalar oluyor. Neredeyse çoğunun arkaplanını biliyorum. Bu inanılamaycak derecede işime yarıyor. Örneğin gelecekte politikanın içinde internette olacak. Yeni yeni konuşuluyor anlaşılıyor, Obama interneti sağlam kullandı, big data olayları var… Ancak ben bir iki adım ilerisini bağdaştırabiliyorum.

Örneğin; post modernizm denen, politika içinde feminizm gibi oluşumlar var. PUA olaylarını bir kısmıda tepkileri açıklamak, davranışları açıklamaktır. Kısa bir örnek vermem gerekir;

Kadınlar detaycıdır, erkeklerse odaklanma konusunda iyidir. Neden ? Çok basit; beynimiz ne kadar modern olursa olsun, genetik ve duygularımız, tepkilerimiz, reflekslerimiz hala antika. Mağra döneminde yaşıyorlar. Eğer mağara dönemine dönersek ; kadın mağrada kalmalı ve yemek için nerede hangi ağaç var, hangi toprağa hangi ürün ekti hepsini bilmek zorunda. Detaylarıyla hatırlamak zorunda, unutmaması gerek. Erkek ise geyik avlayacaksa, bütün dikkatini ona vermelidir. Çevrede hangi ağacın olduğundan çok geyiğin nereye gittiğine dikkat etmeli ve doğru zamanlamayla geyiği öldürmelidir.

Bu örneklerden bir tanesi. Görebileceğiniz üzere böyle bağdaştırmaları PUA ve uzmanlar yada bu konularla ilgilenenler yapabilecektir. Peki bunun feminizm ile alakası nedir ?

S&R yani survival and replication yani hayatta kalma ve çoğalma her insan için temel özelliktir. Bu konuda daha fazla şey anlatmayacağım ancak kadınların çoğalma yetisi daha üstündür (anne ile bebek bağı, baba ile bebek bağından daha farklıdır). Erkeklerse biyolojik açıdan hayatta kalma yetisine sahiptir. Yani kadınlar kendinde olmayan gücü ve hayatta kalma becerisini ararken, erkeklerse kendilerinde olmayan çoğalma becerisini arar. Kısaca durum budur.

Günümüzde korunma artık devlet tarafından karşılanıyor. Barbar dönemde değiliz. Bu yüzden bazı şeyler değişiyor. Önceden kadınlar erkeklerle eşit değildi. Çünkü böyle düşünüp kafa tutan bir kadını bir erkek kolayca öldürebilirdi. Artık her şey değişti. Kadınlar her alanda bizimle eşit konuma gelmek için uğraşıyor, başarıyor ve bazı alanlarda erkek egemenliğini söküp atarak kadın egemenliğini kurmaya başladılar.

Uzun seneler önce gazete haberi okumuştum : “kadınlar erkekleşiyor, erkekler kadınlaşıyor” işte durumun özeti budur.

***

Hedefim Türiye’de kalırsam başbakan olmak. Görebileceğiniz üzre izleyeceğim politikaların bir çoğunda olayın temelini biliyorum. Farklı konularda farklı kitaplar okuyarak ve farklı şeylerle uğraşarak bir çoğunda çok temel düzeyde de olsa bilgi sahibi oldum. Olmayada devam ediyorum.

İşte bu avantajı ve şansı kendi kendime yarattım. Durmayın, devam edin. Yeni şeyler öğrenin, okuyun, gezin, dolaşın, farklı insanlarla konuşun.

Hiçbirinde uzman olmadım. Öyle bir niyetimde yoktu. Ne PUA olmak istedim, ne beden dili uzmanı, ne sosyolog. Ancak hepsinden öğrendiklerimi günlük hayatta kullanmaya çalıştım, öğrendiğim her şeyi birleştirerek yoluma devam ettim. Çoğunu kullanmasanızda bilin.

**

Son olarak PUA mevzusundan öğrendiğim güzel bir şeyi paylaşmak isterim; bir çoğunuz aşık olmak ister. Oysa aşk amaç değil araçtır. Neyin aracı ? Çoğalmanın. Yani seksin. Her insan kıskanır ve sever. Çünkü binlerce sene önce sevmeyen insanlar başkalarıyla birlikte olamadı. Yada kıskanmayan insanlar eşlerine sahip çıkmadı. Bu yüzden onların soyu tükendi. Hepimiz az yada çok severiz ve kıskanırız. Bu sevginin yoğun hali aşktır. Ancak aşık olmanın tek nedeni ; hayatta kalacak koşulları sağladıktan sonra çoğalmaktır. Günümüzde prezervatif var, haplar var. Ancak vücut bunu bilmiyor. Bu yüzden her boşalmada görevini tamamladığın için inanılmaz rahatlama ve mutluluk duyuyorsun.

İnsanların temel iki ihtiyacı vardır : korunma ve çoğalma.

Saygılar, teşekkürler.

Kategori: Genel - PUA
Etiketler: , , , ,