Rakamlar yavaş yavaş açıklanacak. Sayı yükselecek. Henüz yayın yasağı var ancak YPG’nin saldırısı olduğuna dair haberler geliyor.

Diyebilecek fazla bir şeyimde yok. Arkadaşlarımın bir kısmı oradan bir kaç dakika önce geçmiş, bazılarının okulu orada.

Birilerinin hayalleri uğruna; başkanlık, özerklik, Suriye… Her neyse, birilerinin hayalleri uğruna ülkede kan ve göz yaşı dökülüyor. Terörün üzerine bu kadar gidilmişken, biraz siyasetle uğraşan herkes, biraz güç kavramlarıyla uğraşan herkes köşeye sıkışanların saldıracağını bilir. E istihbarat neredeydi?

Türkiye’nin göbeğinde, Genel Kurmay ve önemli yerlere yakın olan yerlerde patladı. İKİNCİ KEZ PATLADI! İstihbarat nerede? NEREDE?

Daha da önemlisi şunu soruyorum; daha dibindeki bombanın patlayacağını BİR ÇOK KEZ göremeyen istihbaratla mı Suriye’ye operasyon planları yapıldı? Bunun için zemin hazırlanıyordu?

**

Terör yine dönüyor dolaşıyor halkı vuruyor. Ne parti yöneticileri, ne bakanlar, ne terör örgütünü ve ailelerini hedef alıyor. Kullanılanlar genç çocuklar. Terörle mücadele eden asker ve polisimizinde durumunu televizyondan görüyoruz, ailelerin durumunu görüyoruz.

Açık yüreklilikle söylüyorum ki;

Umarım bu iş halkın değil, terörden yarar sağlayanlarında canını yakar, onlarada dokunur. Onlar, oturdukları yerden kendi amaçları için birilerini kullanıyorlar…

YAZIK!

Başımız sağolsun Türkiye,
Ölenlerin yerleri uçmağ olsun.
Ailelerine güç ve sabır diliyorum.