Bakın arkadaşlar bugün 10 Kasım. Başakşehir’de, Türkiye’deki muhafazakar kitlenin yaşadığı bir bölgede arabalar dakikalarca kornaya basıp, durup saygı duruşunda bulunmuş.

Bir çoğunuz, eminimin sırf türbanlı, çarşaflı, sakallı diye bu insanlara karşı önyargıyla yaklaşıp; sokakta ters ters bakıyor ve kendinizin Atatürkçü olduğunu düşünüyorsunuzdur.

Bu sabah #EzanSesiKısılsın diye bir etiket açıldı. Provakatörlüktür bu. Normalde trollük denebilir fakat konu vatan, millet, lider ve tarih ise kesinlikle provakasyondur. Halkı kin ve nefrete teşvik etmektir. Sonra #EzanımızKutsaldırDokunma diye başlık açılmış.

**

Atatürkçüler Olarak Atatürk’ten Nefret Ettirmeyin!

Ahmet Hakan’ın yazısı vardı, “sen ne büyükmüşsün” diyordu. ATATÜRKÇÜLER TARAFINDAN, bakın dikkat edin Atatürkçüler tarafından adam resmen çarmıha gerildi. Ve şöyle yazdı: “Atatürk sevgisine engel olan 5 anarşik tip“. Bana göre haklı da yazdı!

Bakın bazı tepkiler:

ahmet-hakan-ataturk1

ahmet-hakan-ataturk2

ahmet-hakan-ataturk3

****

Bakın sizin gibi adamlar yüzünden bu ülke bu durumda. Ben Atatürk’ü sevmeyen adama kızamıyorum. Cahildir, okumayı sevmiyordur, tanıma imkanı yoktur. Ya da Türkiye’de olduğu gibi BİRİLERİ ki burada gelirlerinin %82’si yurtdışı kaynaklı olan dernekler ve içinde propaganda ve psikolojik savaş konusunda uzman ajanlar olan (Doğu ve Kıbrıs’ta çoğunlukla) çeşitli STK’lar Atatürk ve Türklük karşıtı hareketlerde bulunabilir.

Şunu soruyorum: SEN NERDEYDİN? Bu adamlara neden öğretmedin, anlatmadın? 1980’den sonra cemaat bu insanları KENDİ GİBİ DÜŞÜNMÜYORSA BİLE kendine çekmek için uğraşırken sen 1938’den bu yana, 1980’den bu yana hele, Atatürk’ü ve Atatürkçülüğü anlatmak için ne yaptın?

Bak Derin Tarih gibi paçavralar Atatürk’ü kötülerken, sen hangi makaleyi yazdın? Hangi araştırmayı yaptın? Hangi Atatürkçü dergin var? Bana öyle “engelleniyoruz” ile gelme aklını alırım.

Atatürk İngiliz, Fransız, İtalyan, Ermeni ve Yunan kuvvetlerle savaştı. Aynı anda Osmanlı hükümeti yakalama kararı çıkarttı. Yine aynı anda, İngilizlerin desteklediği Kürt Teali Cemiyeti vs gibi çeşitli bölücü ve gerici örgütlerle boğuştu.

Şimdi internetin ve sosyal medyanın olduğu 2016 yılında sen kalkıp “imkanımız yok, iktidar engeliyor” dersen senin Atatürkçülüğünden zaten şüphe ederim de seni adam yerine koymam, zekandan da şüphe ederim.

Koyunluğu Bırakın

Yıllardır belirli bir gruba göt kılı ve hüloğ diyoruz. Peki ya diğerleri? Mesela Kuran’ın Türkçesini okumayan Müslümanlar? Göktürkleri bilmeyen Türkçüler? Nutuk’u okumamış Atatürkçüler?

İşte ne geldiyse başımıza sizin yüzünüzden geldi.

Bu Atatürk cahilliğinizi göstermemeye çalışırken, Atatürkçü olmayanlara karşı acımasız bir  saldırıya geçtiniz. Kin ve nefretinizi onlardan çıkartırcasına.

Oysa Atatürkçü olmak, Atatürk’ün yolundan gitmektir.Bıkmadan usanmadan  doğruyu anlatmak, fikir birliği ve müzakere etmek, bıkmadan ve usanmadan argümanlarını çürütmektir. Siz, Atatürk’ü keşfeden insanları bile eleştiriyorsunuz. Siz bu bakımdan Atatürkçülüğün en büyük düşmanısınız! Tıpkı AKP’nin, milyonlarca Müslümanı dinden soğutması gibi.

**

Koyunluğun sağı-solu olmaz. Sağcılar ne akdar dar görüşlüyse, solcularda o kadar dar görüşlü olabilir.

Elinde kapitalizmin temeli Apple ürünüyle, modaya uyup “selfie” yani özçekim yapıyor. Ne var resimde? Sovyet bayrağı. Kim basmış bu sovyet bayrağını? Para kazanmak isteyen kapitalistler. Basan makine, yine kapitalist makinası.

İşin özü kapitalizmin bir ürünü olan sosyal medyaya, Apple ürünüyle komünistiz heyooo demekle olmaz bu işler. Bu da hüloğğğluktur, bu da koyunluktur. Atatürk’ten nefret ettirmekte…

Başka Bir Aptallık

Bakın ne vardı bu sabah Twitter etiketlerinde:

10-kasim-tt

Bana biri anlatsın, #ÖzlüyoruzAtam ne demek?

Neyi özlüyorsunuz? Atatürk’ü sanıyorum. İşte size koyun bir Atatürkçü düşünce!

ATatürk’ün bir sözünü yazacağım:

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur.

**

Atatürk ölümsüzdür. Yaptıklarıyla, zaferleriyle ve FİKİRLERİYLE! Fikirleri hepsinden önemlidir. Başımıza her şey gelebilir. Türkiye, bayrak, rejim, Atatürk resim ve heykelleri ile ilgili her şey… Yasaklanabilirler, değişebilirler.

Hatta Atatürk’te ölebilir ki zaten öldü. Fakat fikirlere hiçbir şey olmaz, fikirler ölmez. Atatürk’ün fikirleri bugün okullarda, kitaplarda. Sen bu fikirleri araştıracaksın, öğreneceksin ve UYGULAYACAKSIN!

İşte bunu yapmadınız, sosyal medya ve yüzeysel Atatürkçü olduğunuz için bu haldeyiz. Atatürk’ü anlatamadınız, çünkü anlayamadınız. Bugün Atatürk’ün fikirlerini anlayabilseydik, durum çok farklı olurdu çünkü uygulayabilirdik. Öyle izin vermiyorlar, illüminati her yerde, Amerika Ortadoğu’yu kuracak ile olmaz bu işler.

**

Aklınızı başınıza alın. Atatürkçülüğe yüzünü dönen insanlara “şimdi mi geldi aklınıza” demek yerine daha teşvik edici yaklaşın. Bu, ERDOĞAN OLSA DAHİ! Zararın neresinden dönersek…

Atatürk, ilkeleri ve yaptıkları politika üstüdür, partiler üstüdür. Bir milletin ve ülkenin kaderidir, temelidir. Hiç kimse sahiplenemez. Ancak herkes sahiplenebilir. Trollük yaptığını sanan bazı provakatörlere imkan vermeyin. İnsanlara her zaman doğru yolu gösterin.

Atatürk’ü ve fikirlerini araştırın, öğrenin, öğretin. Ve en önemlisi, UYGULAYIN!

Atatürkle kalın.