Bu yazıyı çok kısa tutacağım. Deniz Gezmiş’in kardeşi Bora Gezmiş’in sözleri [1]:

Deniz’in Atatürk’ü sevmediğini iddia etmek için bir delil ortaya koymanız lazım. Yalnız Deniz değil, 68 Kuşağı’nın yüzde 90’ı Atatürk’ü referans alarak “2. Kurtuluş Savaşı’nı başlattığını” söyler. Deniz hem Sosyalist’ti, hem Atatürkçüydü.

Babasına yazdığı mektupta da “Baba, sana müteşekkirim, çünkü Kemalist düşünceyle yetiştirdin beni” demiştir. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için Özgür Erdem’in Deniz Gezmiş Atatürkçüydü yazısını okuyabilirsiniz.

Önemli kısım şu; Deniz Gezmiş’ler mahkemedeki savunmalarında, “Burada 24 genç değil, Mustafa Kemal’in kendisi ve ilkeleri yargılanmaktadır” demişlerdir. Atatürk’ün devrimcilik ilkesiyle yola çıktıklarını anlatmışlardır. Kaldı ki darbelerden sonra solcu ve sağcı insanlar içeri girerken, Fethullah Gülen gibi insanların dışarıda serbestçe dolaşmasına ve darbe komutanlarının “zorunlu din dersi” gibi bazı eylemlerine bakarak ; darbelerin bu ülkenin vatansever, aydın ve ilerici gençliğine zarar vererek günümüz yobazlığına temel attığını söylemek yanlış olmaz.

Deniz Gezmiş Mustafa Kemal yürüyüşü

O günlerden bu günlere geldiğimiz noktada, iktidar partisinin Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını(!), terör örgütü pkk’yı devletle aynı hizzaya getirip aralarında müzakere yaptığını ve yaptıkları düzenlemelerle çözüm süreciyle, dağdaki teröristi şehirlere yerleştirdiğini göz önüne alacak olursak :

ATATÜRKÇÜ, TÜRK HALKÇISI VE VATANSEVER DEVRİMCİLERDEN ; liberalizm adı altında, “aydın” adı altında Türklüğe, Türk milletine, Atatürk’e ve Türkiye’ye laf söyleyen vatan hainlerine kadar değişimi görebilirsiniz.

Kavramların Arkasına Saklanarak Vuran Hainlar!

Her fırsatta söylüyorum, teröristlerde insanlık yoktur! Bu yüzden adalet, özgürlük, eşitlik, insanlık gibi kavramları sadece propaganda ve iyi görünmek için kullanırlar. Terör örgütü destekçileri olan kişilerde aynı şekle girdi. Hatta hiç düşünmediğim kişiler… Gazetecilerden siyasetçilere, iş adamlarından akîl adamlara(!) kadar…

Kürt, pkk, kürdistan, Öcalan gibi konularda hassas olan bu kişiler ; bu konulara karşı gelen bir söylemde bile insanları faşistlikle suçlarlar. Her yerde bas bas günlerce konuyu uzatırlar.

Ancak aynı kişiler Türk, Türkiye, Atatürk gibi konularda sus pus olurlar. Hatta duymaktan tiksinirler.

Allah Rahmet Eylesin Fırat Çakıroğlu

Facebook’ta, twitter’da, gazetelerde ve televizyonlarda ve başka yerlerde sık sık adalet, özgürlük, insan hakları gibi kavramlardan bahseden bu Türklüğün alerji yaptığı insanların çoğu Fırat Çakıroğlu’na sessiz kaldı. Çünkü Fırat Çakıroğlu Türk’tü, milliyetçiydi, Atatürkçüydü.

Kürdistan diye diye bir hal olanlar, Doğu’da elektrik kaçırır ve kaçakçılıktan zengin olur ; Batı’ya gelip, Batı’yı karıştırır. Türk devletinin ve Atatürk ilkelerinin sunduğu her şeyi sonuna kadar “sömürür” ve ardından Türk devletine, Atatürk’e karşı çıkar.

Ege’de sıkıntılar büyük ;

Ege milliyetçiler ve teröristler

1. resimde Atatürk ve bayrak için birliğe davet eden grup, 2. grupta ise Türkiye’de yaşayıp, Ayn-El Arab’ta olan olaylar yüzünden Türk polisine taş atıp ortalığı ateşe veren grup var. Gitsinler, Ayn-el Arab’ı savunsunlar, IŞİD’e taş atsınlar, YERSE !

İşte böyle bir durumda, Fırat Çakıroğlu’na sessiz kalan sözde ilerici, aydın, liberaller, kınıyorum.

Allah rahmet eylesin Fırat Çakıroğlu

Fırat Çakıroğlu Allah rahmet eylesin