İktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak’ın bugün çıkan yazısında[kaynak] bu iddiaya yer verildi. İktidara yakın olduğu için seçim taktiği olabilir. Çünkü İsmet İnönü’nün zehirlediğini yazıyor. ANCAK Atatürk’ün zehirlenmiş olabileceğini düşünenlerin sayısı oldukça fazla.

Atatürk’ün Zehirlenme İhtimali

Türk halkı Dünya Savaşından sonra oldukça kötü bir haldeydi. Açlık, sefalet, kölelik… Yabancı askerlerin adım başı kimlik sorması, Türklere karşı hakaret içeren hareketler (insanlarımızı zorla oynatmaları vs)… Harita bile durumu gösteriyor:

Sevr antlaşma haritası

Sevr antlaşma haritası

Batı istediğini almıştı. İngiliz, Fransız, Yunan, Ermeni birliklerinin keyfi yerindeydi. Ne zamana kadar?

Kurtuluş Savaşı ve Cepheleri

 

Kurtuluş Savaşı cephelerini ve haritasını görüyorsunuz. Atatürk bütün kuralları değiştirdi, Batı’nın ve yukarıda saydığım kuvvetlerin plânlarını en az 200-250 sene geriye attı. Tabi ki özellikle “bir kesimin”, “büyük projeleri” düşleyen kesimin hoşuna gitmedi.

Putin Örneği

Putin göreve geldiğinde, ülke politikasına yön veren Oligarklar (burjuva-iş veren sınıfı) üzerinde baskı krmuş, kontrolü ele almış ve Putin, Yahudi asıllı Oligarkları köşeye sıkıştırmıştı. FSB (yeni KGB) başında görev yapan, Soğuk Savaş döneminde Almanya’da KGB ajanlığı yapmış, anadili gibi Almanca konuşan Putin’in korkusu nedir? ZEHİRLENME KORKUSU! [kaynak]

Zehirlenme için özel ekipman taşır; gittiği yerlere kendi açşı, hizmetçi vs görev adamlarını götürür (yurt dışı olsa bile). Yurtdışında gittiği davetlerde verilen ikramları kibarca geri çevirir. Yemekleri, kendi aşçılar tarafından özel hazırlanan yemeklerdir ve gittiği ülkede konsolosluğa önceden bildirilerek, özenle seçilir.

Yani diyeceğim o ki; bir çok liderin (Atatürk’ten Özal’a, Viktor Yushchenko’ya) ölümünün ardında “özenle geliştirilmiş” bir zehir olabilir mi? Zehirlenen liderlere bakın anlarsınız : Zehirlenen Liderler

***

Seçim Karalamalarına Dikkat

Atatürk zehirlenmiş olabilir, çünkü “birilerinin” plânlarını bozdu. Ancak Yeni Şafak’ın bunu seçim öncesi propaganda için çarpıtmalarına dikkat. İktidarın böyle pislik ötesi şeyler yapabileceğine bizzat şahit oldum.

Kategori: Genel - Hayat - Politika - Tarih
Etiketler: ,