Bu yazım politikadan çok, toplumsal bir sıkıntı ile ilgili.

Başkentimizdeki üzücü saldırıyı sosyal medyadan öğrendikten sonra televizyon programlarını açtım. 3-4 farklı kanalda takip edebilme şansım oldu ve canlı bağlantıyla olay yerinden aktarımlarda bulunuyorlardı.

Olay çok ciddi, gerçekten ciddi. Büyük bir patlama olmuş, her yer karışmış, kargaşa var, önlemler… Derken muhabir konuşurken yanlış hatırlamıyorsam Kanal D’yi izliyordum, arkada bir tip, sürekli olarak kameraya bakıyor. Sigara içiyor falan. Dedim bu ne iş? Derken başkası geçti diğer tarafa ve kameraman çaresizce ayarlamaya çalışıyordu.  Bir baktım başka bir eleman arkada telefon ediyor, birine el sallıyor.

Sosyal medyada ise şu görüntüyü yakalamışlar:

denyo

**

Gerçekten bu moronlara, bu beyni çalışmayan yaratıklara sormak gerek; araştırmak, bulmak ve sormak gerek: NE BOK YİYİORSUNUZ? Amacınız neydi? Nasıl bir salaksınız?

1 programda değil, izlediğim 4 farklı kanaldaki programlarda ve canlı yayınlarda durum böyleydi. Nasıl bir salaklık bu? Nasıl bir ünlü olma kompleksi?

Bunları Oyu Senin Oyunla Bir!

Aynı akşam televizyonda sörvayvır vardı! 6 ayda 3’ü Ankara’da olmak üzere 4 büyük saldırı olmuş, Doğu tarafı savaş alanı gibi ve güle oynaya sörvayvır, evlen benle gibi programlar yapılıyor ve saçma sapan diziler ortalıkta fink atıyor.

Yetmiyor, bombalanmadan sonra; canlı yayındayken ünlü olma isteğiyle kadraja girip eve telefon ediyorlar, el sallıyorlar, sigara içiyorlar. NASIL BİR APTALLIK BU ?

İşte bu insanlarla benim oyum bir, sizin oyunuz bir. Yapılan araştırmaya göre milletimiz günde ortalama 5 saat televizyon izlerken, 6 senede 1 kitap okuyor. İşte bu ortalama insanlar hayvana, çocuğa, kadına şiddet uygulayanlar. İşte bu düşünemeyen yaratıklar bunca vahşete neden oluyor veya bu vahşete sessiz kalanları destekliyor.

**

Hangi Politika Bu Canları Geri Getirecek?

ankara kız ankara kız 2 ankara kız 3

**

Normalde böyle fotoğrafları paylaşmam. Sosyal medya kullanıcılarına da bu yüzden sitem ediyorum ancak buzlayarak verdim.

Bu güzelim insanlar, bu hayalleri olan gençler ve insanları ne hayata döndürecek?

Başkanlık mı?
Özerklik mi?
Şeriat mı?

Bu katliamın parçası olan herkesi kınıyorum. Yapanları, göz yumanları, bilenleri, engellemeyenleri… Herkesi. politik hırsları yüzünden yüzlerce, binlerce can yitirdik.

DAHA DA ÖNEMLİSİ, değerlerimizi yitirdik. İşte böyle moronlar, işte böyle aptallar var içimizde.

“Bölge koşulları, büyük komplo” gibi çeşitli ve saçma sapan bahanelerle iktidarın ve güvenlik birimlerinin beceriksizliklerini yıllardır dolaylı şekilde desteklediler. Hatta açık açık yolsuzluğu destekleyip “çalıyor ama çalışıyor” dediler.

**

Ne getirecek bunca canı geri?
Ne silecek ailelerin göz yaşlarını?
Kaybedilen değerlerimize ne olacak?